Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČSSD dostala nový exekuční příkaz. Altnerovi má zaplatit dalších deset milionů

Česko

  16:15
PRAHA - ČSSD nyní obdržela další exekuční příkaz v souvislosti s případem Zdeňka Altnera na zhruba deset milionů korun. Bývalému advokátovi Altnerovi má strana podle rozsudku zaplatit 338 milionů za služby v případu Lidového domu, ale nejprve chce uspokojit Altnerovy věřitele.

Zdeněk Altner na snámku z roklu 2010. foto: ČTK

ČSSD eviduje podle rozhlasu již asi 20 exekučních příkazů na částku 25 milionů.

Námitky ČSSD proti exekuci jsou podle Altnera obstrukční a nemají oporu v zákoně

Altner před měsícem vyhrál letitý spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit 18,5 milionu a smluvní pokutu, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů. Strana se proti rozhodnutí dovolala k Nejvyššímu soudu.

Altnerovi zatím nechce peníze na jeho švýcarský účet poslat kvůli obavám, že by je v případě úspěchu dovolání již nedostala zpět. Uspokojuje proto Altnerovy věřitele, kteří se jí hlásí.

Námitky ČSSD proti exekuci jsou podle Altnera obstrukční a nemají oporu v zákoně

ČSSD poslala Altnerovým věřitelům už téměř devět milionů korun. Poslední obdržený exekuční příkaz na asi deset milionů ještě nenabyl právní moci. „Budeme u něj postupovat stejně jako u ostatních exekučních příkazů. Jakmile nám exekutor sdělí, že nabyl právní moci, tak ho samozřejmě uhradíme,“ řekl Radiožurnálu mluvčí právní kanceláře zastupující stranu Jiří Chvojka.

Sociální demokracie nedávno podala námitku podjatosti na Obvodní soud pro Prahu 1, který má rozhodnout o exekuci strany navržené Altnerem. Důvodem jsou podle ČSSD vyjádření mluvčí soudu pro média. O námitce rozhodne vyšší soud. Altner považuje námitky za obstrukční.

Autor: