Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČSSD má problém. Přišla o vlastní web a ten si z ní teď utahuje

Česko

  15:12aktualizováno  16:34
PRAHA - Server Lidovky.cz trochu překvapil administrátory webových stránek sociální demokracie. Nejdříve to vypadalo tak, že se na stránky 20letsvobody.cz, které ČSSD nechala vytvořit při příležitosti 20. výročí 17. listopadu, naboural hacker a změnil jejich obsah. Pak ale vyšlo najevo, že doména už straně nepatří. Podle databáze nic.cz má nového majitele. Nový obsah stránek je více než výmluvný, jejich autor ČSSD rozhodně nefandí.

Své stránky 20letsvobody.cz si nechala ČSSD vyfouknout. foto: www.20letsvobody.czReprofoto

Celý problém je vlastně náhoda za náhodou. Zdeněk Škromach si nechal na internetový volební profil umístit 'spřátelenou adresu' 20letsvodoby.cz. Někdo si rozklikl její obsah a zjistil, že je stránka ve skutečnosti namířená proti ČSSD. Printscreen tohoto rozporu pak dal na Facebook, kde ho uživatelé přijali s nadšením.

Web Zdeňka Škromacha. Zpřátelená adresa napadá ČSSD.

Někdo bude za parádního osla
"V Liďáku (Lidovém domě – pozn. red.) bude někdo za parádního osla," reagoval například jeden uživatel. Zdeněk Škromach, který se na Facebooku pohybuje často, si diskuze všiml a odpověděl velmi svérázně: "Už to snad napravili, pitomci, ale dík za upozornění."

Pitomci, dle slov Škromacha, chybu napravili. Ale jen tak, že link na doménu z profilu smazali, obsah tedy zůstal nezměněn. Server Lidovky.cz zkontaktoval Tomáše Sazimu, který pro ČSSD vyrábí a spravuje internetové stránky. Ten o problému nejdříve nevěděl, pak se znovu ozval s tím, že stránka 20letsvobody.cz vlastně patří sociální demokracii. Server Lidovky.cz zjistil, že nepatří.

Snídaně ČSSD a Paroubek s kulometem
"Tu stránku jsme dělali v rámci 20. výročí 17. listopadu. Tahle doména je oficiálně naše a měli jsme tam nějaké věci, které připomínali 20 let obnovení sociální demokracie," řekl serveru Lidovky.cz Sazima a poděkoval redakci za upozornění. "O tomhle prostě nevíme a budeme to muset nějak vyřešit," dodal Sazima.

Jiří Paroubek oznamuje 19.11.2009 spuštění webu projektu 20letsvobody.cz:

Jiří Paroubek oznamuje spuštění stránek 20 let svobody. 


Na základě informací serveru Lidovky.cz začalo v ČSSD pátrání po tom, koho tedy vlastně doména je.

Za hodinu přišlo vyjádření od administrátora Tomáše Sazimy: "Jak jsem zjistil, zřejmě nám doménu někdo odkoupil. Je to pochybení externí firmy, která pro nás dělala tento web. Budeme to samozřejmě interně řešit. Rád bych také upozornil na to, že se nejedná o aktivitu spojenou s cssd.cz. Chtěli jsme poskytnout prostor pro vzpomínky na listopad 89 a pro diskuzi o demokracii. Takovéto zneužití je tedy opravdu smutné."

Internetovou stránku 20letsvobody.cz nyní tvoří v podstatě jen dvě fotky. Jedna paroduje radiovou soutěž. V této se dá vyhrát 'roční odpustek u exekutora'. Na snímku jsou tváře sociální demokracie v pyžamech a županech.

U jednoho stolu tak spolu snídá Petra Paroubková, zpěvák Michal David a jeho profesní kolegyně Kateřina Brožová, hokejista Jiří Šlégr, housku si dává David Rath, snídá ale i Milan Urban a chybět nesmí Zdeněk Škromach.

Došlo ale i na předsedu strany Jiřího Paroubka. Ten je hlavním akterém druhého obrázku, společně s Leninem, Stalinem, Vojtěchem Filipem z KSČM a Bohuslavem Sobotkou. Zmiňování mají v ruce kulomety nebo baseballové pálky a jsou stylizováni do loga nejúspěšnější české počítačové hry Mafie.

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park
SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park

Za sychravého počasí se toho s dětmi dá dělat stále méně a méně… Co takhle vyrazit do Brna do BRuNA? Vyhrajte s námi rodinné vstupné a užijte si...

Mohlo by vás zajímat