4. února 2014 18:06, aktualizováno  18:22 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sobotka a Babiš se prý "v zásadě" dohodli. Na čem? Na všem, míní šéf ANO

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka na schůzi poslanecké sněmovny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka na schůzi poslanecké sněmovny | foto: ČTK

PRAHA ČSSD oznámí ministru financí Andreji Babišovi (ANO) jméno svého kandidáta na náměstka v jeho úřadu v horizontu jednoho až dvou týdnů.

Po jednání předsedů obou stran to v úterý řekl šéf sociální demokracie a premiér Bohuslav Sobotka. Problém s politickými nominacemi náměstků by tak podle něj měl být vyřešen. Babiš řekl, že se oba předsedové se na všem domluvili.

"Předpokládám, že jsme v zásadě dořešili otázku zastoupení náměstků na resortech. Dohodli jsme se s panem Babišem, že mu v horizontu jednoho dvou týdnů předložím kandidáta na náměstka na ministerstvu financí," řekl novinářům Sobotka.

Babiš se bezprostředně po jednání k výsledku schůzky s premiérem nechtěl vyjádřit. Na otázku, na čem se oba předsedové koaličních stran dohodli, odpověděl: "Na všem." Další odpovědí naznačil, že se shodli na obsazení všech míst náměstků na ministerstvech. "Určitě, na všem jsme se dohodli," řekl Babiš.

Kromě náměstka na ministerstvu financí spolu Sobotka a Babiš hovořili o obsazení dalších podobných postů v jiných úřadech. ANO původně chtělo, aby na ministerstvech, které hnutí vede, mělo pouze své náměstky. Sociální demokracie prosazuje tradiční rozdělení, kdy na úřady vedené koaličními partnery chce prosadit i své lidi. Podle Sobotky ale předseda hnutí "v zásadě" akceptoval model, který byl v minulosti zvykem.

"Nemyslím, že by otázka náměstků měla nadále nějak komplikovat koaliční vztahy," dodal Sobotka.

ČSSD navrhovala Babišovi na finance středočeského radního Jiřího Peřinu (ČSSD) jako náměstka pro daně. Babiš ho ale odmítl a pozici obsadil členkou prezidia Komory daňových poradců Simonou Hornochovou.

ČSSD bude mít své náměstky na všech ministerstvech. Nejmenší koaliční strana, lidovci, nebude mít náměstky všude. V řadě resortů ale obsadí nižší úřednické posty. Na ministerstvech tak bude mít například své poradce.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Sny mladých o bydlení narážejí na mizivé úspory, většina na hypotéku nedosáhne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ceny bytů dál rostou a dostupnost bydlení pro mladé rodiny se stále zhoršuje. Jak ukazuje průzkum Hypoteční banky,...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Randstad s.r.o.
Sales Executive & Project Manager s NJ

Randstad s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 70 000 - 100 000 Kč