Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČSSD připouští metody StB: Ano, odpůrce si fotíme

Česko

  7:00
PRAHA - Odpůrci Jiřího Paroubka by se měli začít mít na pozoru. Sociální demokraté totiž začali používat metody, které nápadně připomínají pořizování dokumentace nepohodlných demonstrantů komunistickou tajnou policií StB.

David Rath a Jiří Paroubek odhalují sochu TGM, fotograf v červené budně fotí na příkaz šéfa jeho odpůrce. foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

LN zjistily, že na akcích, kde předseda ČSSD vystupuje, si jeho lidé fotografují obličeje oponentů vyjadřujících svůj nesouhlas. A to na přímý příkaz Jiřího Paroubka.

Šéf PR sekce Lidového domu a Paroubkův poradce Petr Dimun včera pro LN tyto praktiky připustil. Socialisté si podle něj tak prověřují, zda demonstranty neplatí konkurenční ODS. "Inspirovali jsme se aktivitami ODS, která vloni po akci Jachta pro Topolánka (demonstrace proti ODS po tzv. toskánské aféře, pozn. red.) zveřejnila na internetu fotky lidí, kteří podle nich měli být spříznění s ČSSD," uvedl Dimun.

Více čtěte:

"Chceme především zjistit, zda se na různých našich akcích po celé republice neobjevují stále stejní lidé. Teprve potom bychom zjišťovali, kdo to je, kdo za tím stojí, a zveřejnili je na webu. V případě vajíčkových útoků jste nám stále opakovali, ať předložíme důkazy, že se jedná o lidi placené ODS. Chceme je mít v rukou," tvrdil Dimun.

Hned včera večer ale socialisté první snímky odpůrců zveřejnili na svém webu. Pod zarážkou "Modrý tým" se na hlavní stránce objevilo šest fotografií nespokojenců z víkendového vystoupení Paroubka v Lánech. "Nedokážeme pochopit, že při tak významné události, jakou je uctění památky zakladatele československého státu, se najdou skupiny lidí, které ruší vystoupení mluvčích pískáním a jinými nevhodnými projevy," stojí v oficiálním prohlášení. Na závěr se ČSSD dovolává a cituje Masaryka: "Vy jeden, každý musíme snést mínění druhého. Demokracie znamená diskusi."

"Máte i jejich obličeje?"
Na sobotním slavnostním odhalení sochy prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka ke 160. výročí jeho narození si Jiří Paroubek zavolal svého dvorního fotografa Miloše Schmiedbergera.

Ten po krátké debatě vyrazil fotografovat skupinku lidí, kteří drželi v rukou transparenty s nápisy, že Paroubek je populista a že by neměl zneužívat postavu TGM.

Po skončení své mise na konci ceremoniálu pak fotograf LN vyslechl rozhovor předsedy ČSSD se Schmiedbergerem. "Máte je? Nejenom transparenty, ale i ty obličeje, abychom je mohli vyvěsit na náš web," vyptával se Paroubek a Schmiedberger mu přitakal.

Více informací si přečtěte v úterním vydání deníku

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat