Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČSSD sází na fanoušky heavymetalu, do Ostravy si pozvala Scorpions

Česko

  7:32
OSTRAVA - V Ostravě dnes vystoupí legendární německá skupina Scorpions. Hardrocková pětice, která v lednu oznámila úmysl zakončit svou kariéru, se představí na dvouhodinovém koncertu, který tak bude posledním v Česku. Vystoupení je součástí zahájení celostátní kampaně ČSSD před nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny.

Scorpions při svém pražském koncertu foto: ČTK

Ostravany však kvůli koncertu kapely na politickém mítinku čekají také značná dopravní omezení. Částečně bude uzavřena Sokolská ulice, která je jednou z centrálních městských tepen, a uzavřena bude rovněž ulice 30. dubna. Uzavírka bude od 15:00 platná pro osobní dopravu a od 17:00 rovněž pro MHD. Provoz bude omezen až do 23:00. Organizátoři při dobrém počasí očekávají účast až 20.000 diváků, kteří se budou muset vměstnat na Prokešovo náměstí před Novou radnicí a v jeho okolí.

Na vrcholu slávy byli Scorpions v osmdesátých letech. Svých nahrávek za zhruba čtyřicetiletou kariéru prodali více než 100 milionů. Nejúspěšnější písní formace je skladba Wind of Change, která se stala pod názvem Pískaná neodmyslitelnou součástí většiny tuzemských vesnických zábav.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!