Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -11 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co bude slibovat ČSSD? Kontrolu potravin, zvyšování mezd a boj s exekutory

ČSSD | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČSSD | foto: ČTK

PRAHA Tvorba nových pracovních míst, seškrtání zdravotnických poplatků, ale i obrana občanů před exekutory. Sociální demokracie má jasno o 11 základních prioritách své kampaně, kterou zastřeší pod vizi pozitivní změny a fungujícího státu.

„V sobotu bychom rádi zveřejnili jedenáct zásadních programových bodů, se kterými sociální demokracie půjde do předčasných voleb,“ oznámil ráno šéf sociální demokratů Bohuslav Sobotka.

Lidovky.cz přinášejí první z bodů už nyní. „Bude tam mimo jiné tvorba nových pracovních míst, kontrola kvality potravin, zvyšování minimální mzdy a obrana občanů před zvůlí exekutorů,“ uvádí zdroj z Lidového domu.

Fungující stát

Strana zítra zveřejní i hlavní heslo, se kterým se Sobotka objeví od září na stovkách billboardů po celém Česku. „Jednotící heslo v příštích dnech bude zřetelné a viditelné po celé České republice,“ avizuje šéf ČSSD a dodává: „Chceme občanům konečně garantovat, že za své daně, které platí, tu bude fungující stát.“

ČTĚTE TAKÉ:

Právě sousloví „Fungující stát“ vůdce pravděpodobného vítěze voleb ráno před novináři opakovaně zdůraznil. „Celé to bude směřovat k fungujícímu státu. Fungující stát je část hesla,“ odkrývá směřování kampaně i zdroj serveru Lidovky.cz. "

Sobotka kromě toho vypočetl, že předvolební úsilí jeho strany bude zaměřené do dvou dalších oblastí. „Zaprvé do oblasti nastartování hospodářského růstu a vzniku nových pracovních míst. Zadruhé se budeme soustředit na nápravu chyb, které se tady staly v pravicových reformách. Včetně zrušení poplatku ve zdravotnictví a zrušení druhého pilíře,“ zmínil.

Kampaň za 90 milionů bude pozitivní

U poplatků ve zdravotnictví ČSSD avizuje, že zruší poplatky za návštěvu lékaře, pohotovosti nebo výdej receptu. Podle jejích představ má zůstat jediný – příspěvek na stravu v nemocnici. „A to nejvýše 60 korun nejdéle po 30 dnů v roce,“ říká Sobotka.

Celkově má být kampaň ČSSD, na kterou strana plánuje vydat 80 až 90 milionů korun, laděná pozitivně. Strana ji oficiálně odstartuje 7. září na prvním velkém předvolebním mítinku v Ostravě.

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...