17. května 2013 16:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

ČSSD přitvrzuje. Chce se zbavit Novotné kvůli nevysvětleným penězům na byt

Johana Novotná s Davidem Rathem při zahájení rekonstrukce náměstí v Čelákovicích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Johana Novotná s Davidem Rathem při zahájení rekonstrukce náměstí v Čelákovicích. | foto: Středočeský kraj

PRAHA Vedení sociální demokracie už řeší případ Johany Novotné, která neumí vysvětlit, jak vydělala 12 milionů na luxusní byt. Předsednictvo strany si ji pozve na kobereček, kde se jí chystá zrušit členství. Straně vadí i její angažmá v kolínské nemocnici.

Na případ bývalé blízké spolupracovnice stíhaného hejtmana Davida Ratha upozornil server Lidovky.cz, jemuž Novotná nedokázala vysvětit, za co v roce 2009 byt koupila. Její kauzu v pátek řešilo vedení ČSSD.

"Pozveme ji na příští jednání ústředního výboru s tím, že velmi pravděpodobně bude navrženo zrušení členství," informoval server Lidovky.cz předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Strana ji k odchodu vyzývá již rok, Novotná ale na výzvu nereaguje.

ČTĚTE TAKÉ:


Sobotkovi nicméně vadí i Novotné současná práce: po vyhazovu ze středočeského hejtmanství získala bez výběrového řízení lukrativní post ekonomické náměstkyně v krajské nemocnici Kolín. "Její nové angažmá ve strukturách Středočeského kraje by měl neprodleně řešit pan hejtman Řihák," vyzývá předseda ČSSD.

29letá úřednice si byt o velikosti 120 metrů čtverečních koupila v roce 2009 jako vedoucí oddělení veřejných zakázek ve Středočeském kraji. Serveru Lidovky.cz nedokázala věrohodně vysvětlit, jak nákup financovala. "Financování pořízení nemovitosti bylo realizováno z vlastních zdrojů a úvěrem," uvedla pouze.

Volební sjezd ČSSD

Volební sjezd ČSSD

ogoOndřej Golis