Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka -1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

ČSSD přitvrzuje. Chce se zbavit Novotné kvůli nevysvětleným penězům na byt

Johana Novotná s Davidem Rathem při zahájení rekonstrukce náměstí v Čelákovicích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Johana Novotná s Davidem Rathem při zahájení rekonstrukce náměstí v Čelákovicích. | foto: Středočeský kraj

PRAHA Vedení sociální demokracie už řeší případ Johany Novotné, která neumí vysvětlit, jak vydělala 12 milionů na luxusní byt. Předsednictvo strany si ji pozve na kobereček, kde se jí chystá zrušit členství. Straně vadí i její angažmá v kolínské nemocnici.

Na případ bývalé blízké spolupracovnice stíhaného hejtmana Davida Ratha upozornil server Lidovky.cz, jemuž Novotná nedokázala vysvětit, za co v roce 2009 byt koupila. Její kauzu v pátek řešilo vedení ČSSD.

"Pozveme ji na příští jednání ústředního výboru s tím, že velmi pravděpodobně bude navrženo zrušení členství," informoval server Lidovky.cz předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Strana ji k odchodu vyzývá již rok, Novotná ale na výzvu nereaguje.

ČTĚTE TAKÉ:


Sobotkovi nicméně vadí i Novotné současná práce: po vyhazovu ze středočeského hejtmanství získala bez výběrového řízení lukrativní post ekonomické náměstkyně v krajské nemocnici Kolín. "Její nové angažmá ve strukturách Středočeského kraje by měl neprodleně řešit pan hejtman Řihák," vyzývá předseda ČSSD.

29letá úřednice si byt o velikosti 120 metrů čtverečních koupila v roce 2009 jako vedoucí oddělení veřejných zakázek ve Středočeském kraji. Serveru Lidovky.cz nedokázala věrohodně vysvětlit, jak nákup financovala. "Financování pořízení nemovitosti bylo realizováno z vlastních zdrojů a úvěrem," uvedla pouze.

Volební sjezd ČSSD

Volební sjezd ČSSD

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...