Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČSSD se staví za Ratha. Vše k prodeji polikliniky doložil, tvrdí

Česko

  21:30
PRAHA - Přestože středočeský hejtman David Rath nadále odmítá doložit výpisy z účtů, které by vyvrátili možnost, že se před dvěma roky zbavil své pražské polikliniky jenom na oko, kolegové z jeho mateřské ČSSD se za něj postavili.

"Zeptal jsem na celu věc pana doktora Ratha. Vysvětlil mi, že v tom není nic problematického. Vše je doloženo v jeho majetkovém přiznání ve sněmovně, včetně dat jednotlivých splátek. Chcete snad tvrdit, že toto přiznání zfalšoval?," reagoval na dotazy ohledně mínění předsedy ČSSD Jiřího Paroubka jeho poradce Petr Dimun.

Čtěte také:


Svůj podíl ve společnosti Paracelsum s.r.o., která polikliniku na pražském Chodově vlastní, Rath podle smlouvy prodal v polovině roku 2008 nově vzniklé akciové společnosti Medica CZ za čtyři miliony korun.

Tato firma má ale nejasnou majetkovou strukturu a není zřejmé, kdo je jejím vlastníkem, má totiž akcie na majitele. Navíc za firmu Medica CZ na veřejnosti vystupuje Rathův bývalý společník z Paracelsum s.r.o Jan Gerle. Dlouholetý Rathův kamarád a spolužák, který mimo jiné zaměstnává i jeho manželku, odmítá akcie ukázat. Celá věc budí zdání, že akciová společnost Medica CZ je pouhou schránkou, která má zastřít dříve jasné vlastnické vztahy.

Právě vlastnictví akcií a majitele, které může mít každý "uložené v šuplíku", jsou přitom ČSSD podle předvolebních prohlášení jedním z nejbolestivějších trnů v oku. Socialisté tuto formu vlastnictví hodlají zrušit.

Doložení výpisů o tom, že dostal Rath za podíl ve firmě Paracelsum skutečně zaplaceno, mohou vyvrátit veškeré dohady. To však hejtman odmítá.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Mohlo by vás zajímat