18. srpna 2017 17:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Čtrnáct zraněných po havárii autobusu a dvou vozidel na D1

Dálnice u Brna - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice u Brna - ilustrační foto | foto: MAFRA - Jiří Meixner

PSÁŘE Na dálnici D1 v místě zúžení na 49. kilometru ve směru na Brno se srazil autobus, nákladní a osobní vozidlo. Při nehodě se lehce zranilo 14 lidí, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Dva byli nakonec převezeni do nemocnice. Před 17:30 se podařilo v místě nehody obnovit provoz jedním jízdním pruhem, zhruba v 19:10 byl provoz obnoven plně. Kolona sahala až k 41. kilometru.

„Je to v místě, kde je celý jízdní pás převeden do druhého a v něm jsou oba směry,“ řekl Gabriel. Dodal, že hasiči po nehodě nemuseli nikoho vyprošťovat. Cestující z havarovaného autobusu odvezl náhradní autobus.

Mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová potvrdila, že zranění nejsou vážná. Cestující na místě prohlédl lékař a záchranáři - u nehody zasahovaly čtyři posádky. „Do benešovské nemocnice nakonec byli po ošetření na místě převezeni dva zranění, jeden se zhmožděninou dolní končetiny a jeden s úrazem v oblasti obličeje,“ řekla Effenbergerová.

Policie odkláněla dopravu na 41. kilometru na Šternov, zpět na dálnici se mohli řidiči vracet na 49. kilometru za nehodou.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz