Čtvrtfinalisté: Slavia a Liberec

Pražané si v klíčovém boji předkola play off poradili s Litvínovem, Severočeši deklasovali Budějovice

PRAHA/LIBEREC Každá série jednou končí... Ale ne teď. A ne tady.

Ne ta hokejové Slavie, která ještě nikdy pod trenérem Vladimírem Růžičkou nechyběla ve čtvrtfinále. Ne, nebude tam chybět ani letos.

Protože Pražané zvládli klíčový souboj předkola play off a na svém ledě v pátém utkání porazili Litvínov 5:3. Stejně jako Liberec, který včera přehrál 9:1 České Budějovice, tak celou sérii vyhráli 3:2 na zápasy. Teď se těší z postupu.

„Rozhodující byly asi přesilovky,“ říkal domácí bek Petr Kadlec pro Českou televizi. „Teď hlavně potřebujeme zregenerovat síly. Těšíme se na Zlín.“ Jenže času na velké oslavy příliš není. Už zítra totiž startuje čtvrtfinále, třebaže oba čerstvě postoupivší do něj vstoupí až ve čtvrtek.

Ten pavouk je jasný: sešívaní narazí na Zlín, Liberec zase čeká souboj s Plzní, letošním vítězem základní části.

Oběma bitvám budou předcházet duely Pardubic s Třincem a Vítkovic se Spartou - všichni čtyři rozehrají své série v úterý.

Ale ještě zpět ke včerejšku...

Neboť zatímco Liberec svým famózním nástupem rozhodl o osudu utkání třemi góly v prvních patnácti minutách, v O2 areně klidně mohlo být vše jinak.

Slavia si sice vypracovala v druhé třetině náskok 4:1, jenže Litvínov díky brance Michala Dragouna devět vteřin před přestávkou snížil ještě na 3:4. Před pojistkou Lukáše Havla v 42. minutě se na krátkou chvíli schylovalo k dramatu...

V druhé části se rovněž rozpoutala pěstní bitka mezi hostujícím Romanem Vopatem a Jiřím Vašíčkem, kteří předčasně skončili pod sprchami. Domácí bek navíc s krvavými šrámy v obličeji.

Postrach jménem Bartovič Jeden takový varovný vzkaz do Plzně: dejte si velký pozor na jméno Milan Bartovič.

Proč?

Budějovice včera doslova popravil čtyřmi góly.

Ten večer patřil hráči, který kvůli kopnutí Martina Tůmy musel vynechat třetí utkání série. V Budějovicích je od té doby nepřítelem číslo 1. O to hořčeji vyřazení snášejí. Slovenský forvard za čtyři utkání vstřelil dohromady šest gólů a ve vyřazovací části je zatím suverénním králem střelců.

Včera ho však podpořili i ostatní spoluhráči - i Petr Nedvěd se blýskl hattrickem. Severočeši si mohli dovolit Bartoviče na třetí třetinu stáhnout. A hvězda týmu sledovala zbytek utkání jen v civilu.

Budějovice? Jako by snad raději počítaly minuty do konce utrpení...

To Litvínov o naději v Praze bojoval až do samotného závěru, ze střídačky ho řídil Jiří Šlégr.

„Věřil jsem, že Slavii porazíme už doma. Ale nemůžu upřít klukům snahu, bohužel musíme se učit taky prohrávat,“ pronesl... Byla to jeho poslední slova v hráčské kariéře.

(Hubáček, Ovčačík), 46. Brabenec

(Huml), 60. Dopita - 49. Diviš (Patera)).

včerejší zápas 5:3

Branky a nahrávky: 1. Kůrka (Vondrka, Kadlec), 27. Kadlec (Červenka, Vašíček), 32. Vondrka (Kůrka, Roth), 33. T. Svoboda (Holec), 42. Havel (M. Čermák, Žižka) - 13. V. Hübl (Švarný), 36. Vopat (Reichel, Švarný), 40. Jánský (Trávníček). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Bryška, Čech. Vyloučení: 6:8, navíc Vašíček - Vopat oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6128. Třetiny: 1:1, 3:2, 1:0. Předchozí výsledky: 3:1, 1:5, 3:5, 5:3.

LIBEREC-Č. BUDĚJOVICE

včerejší zápas 9:1

Branky a nahrávky: 11. Bartovič (Nedorost, Hunkes), 15. Klimenta (Nedorost, Nedvěd), 15. Bartovič, 30. Nedvěd (Klimenta, Čakajík), 35. Bartovič (Nedvěd), 39. Bartovič (Nedorost), 49. Rýgl (Kašpařík, Výtisk), 50. Nedvěd (Nedorost, Čakajík), 53. Nedvěd - 18. Gřegořek (Ptáček, Pletka). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:9, navíc Veselý 5 min. a do konce utkání, Šimánek (oba Č. Budějovice) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5507. Třetiny: 3:1, 3:0, 3:0. Předchozí výsledky: 2:1, 6:5, 1:4, 5:6sn.