Molo pro plechové nádhery 24. února 1904 V Praze na Žofíně se koná první autosalon u nás. Na tři tisícovky zvědavců přicházejí zhlédnout exponáty na verandu restaurace, neboť „vystaveno bylo automobilů méně, než je prstů na jedné ruce, a jeden z nich byl ojetý“.
Na podobnou akci konanou za dva měsíce na Výstavišti už přispěje 28 (převážně zahraničních) firem. Když se člověk mění ve zvíře 26. února 1969 V Basileji umírá zakladatel vědecké psychopatologie Karl Jaspers. Vystudoval psychiatrii, habilitoval se z filozofie, působil jako profesor psychologie. Zjednodušeně řečeno, duševní poruchy chápal jako pacientovo nezvládnuté hledání sebe sama. Slepou poslušností k „zákonu dne“ (tzn. ku stále rychlejšímu životnímu tempu) vysvětloval povrchnost a bezcitnost v mezilidských vztazích až k případné ztrátě toho, co člověka především odlišuje od zvířete - schopnosti obětovat se pro něco nadosobního. Mžik slunce 1. března 1954 Přírodní idyla zapadlého tichomořského atolu: slunce, laguna, palmy. Ostrov se jmenuje Bikini a idylu střídá peklo, nad jehož hloubkou žasnou i ti největší „optimisté“. Khaki jestřábi jásají - zatímco první vodíková „puma“ z doby před šestnácti měsíci sestávala z nemotorných nádrží tritia a deuteria, jakýchsi tlakových lednic, které oba izotopy udržovaly v kapalném stavu, tu dnešní, obsahující pevný a stálý deuterit lithný, může bez problémů „použít“ i obyčejný bombardér...
Radioaktivní spad po výbuchu zasáhl mimo jiné japonskou rybářskou loď (nacházející se nějakých 120 km daleko). Posádku postihne nemoc z ozáření, jeden člen zemře. Pobouřená veřejnost vyhlásí 1. březen Mezinárodním dnem boje proti jaderným zbraním.