Nyní by se chtěl senátor Čunek vrátit zpět alespoň do křesla starosty Vsetína. Bude to mít ale těžké. Ani vsetínští lidovci si totiž jeho comeback příliš nepřejí. Na Čunkově místě se totiž chytila Květoslava Othová a křesťanští demokraté jí i v jeho někdejší baště dávají přednost.
„Jiří Čunek se ve Vsetíně cítí velmi silný. Na druhé straně si ale vsetínští lidovci oblíbili stávající starostku Othovou a jsou signály, že jedničkou bude ona,“ popsala stávající šéfka KDU-ČSL Michaela Šojdrová. „Jiří Čunek by měl být na kandidátce do první desítky.“
Senátor, který měl i nabídky z jiných uskupení, ale věří, že díky preferenčním hlasům Othovou přeskáče a starostou se nakonec přece jen stane sám.
Pokračování na straně 2
Dokončení ze strany 1
Jak vůbec nese Jiří Čunek fakt, že si ho ani vsetínští lidovci nepřejí za lídra kandidátky a adepta na starostu? „Neberu to nijak úkorně. Hodně se kroužkuje. A my máme dohodu, že pokud budu mít kroužky a přeskáču nahoru, budu kandidátem na starostu já,“ říká bývalý předseda lidovců.
Z tónu Jiřího Čunka je patrné, že si nepřipouští, že by nakonec Othovou nepřeskákal. „Mám důvod si věřit,“ odpovídá. „Pro lidi jsem tady hodně udělal a lidé mě tu berou,“ vysvětluje svůj pohled na věc. Vzápětí se - jak už je u něj obvyklé - vrací ke své kauze, která ho stála post vicepremiéra a posléze i šéfa lidovců. „Ta nesmyslná a vykonstruovaná kauza vznikla na dobré věci, kterou ani město dělat nemuselo. Tady jsou ty tři tisíce lidí šťastných, že si ty byty mohly koupit,“ dodává na adresu obvinění z údajné korupce, když jako vsetínský starosta v roce 2002 údajně přijal půlmilionový úplatek od firmy H&B Real.
A spekulace, že by nekandidoval za KDU-ČSL? „Byla to kachna jen napůl. Dostal jsem nabídky z některých nezávislých kandidátek, byl v Praze, a než jsem to dementoval, vzniklo prodlení,“ uvedl.