Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
17. října 2010 17:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Čunek provokuje: Romové mají prý nedisciplinovanost v genech

Jiří Čunek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Čunek | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

VSETÍN Jiří Čunek (KDU-ČSL), který si vybudoval kariéru tvrdým postupem vůči romským neplatičům, opět "zabodoval". Tentokráte tvrdí, že Romové nechodí volit, protože nejsou dost disciplinovaní. Nemají to podle něj v genech.

Ve Vsetíně, kde býval starostou, je Čunek stále populární. Kandidoval do zastupitelstva až ze šestého místa, přesto získal suverénně nejvíc preferenčních hlasů. Zakřížkovalo ho 4422 voličů, o více než 1700 hlasů tak přeskočil i jedničku kandidátky KDU-ČSL a současnou starostku města Květoslavu Othovou. Celkově přesto lidovci Vsetín ztratili, zvítězila v něm ODS.

Čtěte také

Přes velký úspěch ve volbách Čunek říká, že mezi Romy voliče nemá. Podle něj totiž nechodí k volbám. "Takhle to s nimi je. Jejich nedisciplinovanost v životě, která je dána geneticky, se projevuje i jejich přístupem k volbám. Kdyby byli disciplinovaní, jistě bychom měli v parlamentu romské poslance," řekl Čunek v rozhovoru pro časopis Týden.

Vítězem obecních voleb ve Vsetíně je ODS, které dalo hlas 18,43 procenta voličů. Druhá je s 18,40 procenta KDU-ČSL. Starostkou se zřejmě stane Iveta Táborská (ODS). V počtu preferenčních hlasů však Čunek přeskočil i jí o téměř 1500 hlasů.

Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.