8. října 2016 19:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Čunek: Voliči mne znají, neřídili se mýty

Jiří Čunek (KDU-ČSL) slaví úspěch | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Čunek (KDU-ČSL) slaví úspěch | foto:  Michal Šula, MAFRA

Někdejší předseda KDU-ČSL Jiří Čunek slaví v krajských volbách velký comeback. Lidovci na Zlínsku jako v jediném kraji zvítězili a vsetínský starosta a dlouholetý senátor Čunek se tak pravděpodobně stane hejtmanem. Nová krajská koalice by se mohla přitom „upéct“ ještě během sobotní noci.

LN: Kde jste sledoval výsledky voleb?
Samozřejmě doma ve Vsetíně, kde také jinde.

LN“ Dostal jste přes 14 tisíc preferenčních hlasů. Čekal jste takový úspěch?
Určitě ne.

LN: A čím si vysvětlujete, že vás voliči takto „vykroužkovali“?
Myslel jsem, že to řeknete vy mně, protože novináři mají vždy na všechno své teorie. Ale vážně. Na Zlínsku jsme dlouhodobě známým politikem. Možná i díky tomu, že o mně média před několika lety negativně referovala. Lidé si ale dokázali přebrat, co je mýtus a realita. Ti, kdo na Zlínsku žijí, dlouhodobě mou práci sledují.

LN: Kdy začnete vyjednávat o koalici?
Každou chvílí, teď právě sedíme s kolegy z KDU-ČSL a ladíme detaily. Platí to, že oslovíme strany v tom pořadí, v jakém uspěly ve volbách.

LN: Je podle vás nejpravděpodobnější varianta lidovci s ANO a sociální demokracií? Tedy vládní koalice v malém?
Dopředu opravdu nevím, jednání ještě nezačala.

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.