20. října 2012 14:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Čunek volební drama opět nesledoval. Koštoval raději klobásy

Jiří Čunek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Čunek | foto: ČTK

RATIBOŘICE Při prvním kole senátorský voleb se o průběžné výsledky nezajímal. A ani dnes Jiří Čunek (KDU-ČSL) souboj příliš neprožíval. Vyrazil na koštování klobás a odpoledne se chystá pracovat na zahradě. Po sečtení více než 40 procent hlasů má přes 70 procent.

Lidovky.cz  Minulý týden jste průběžné výsledky voleb vůbec nesledoval, pracoval jste na zahradě. Jak to máte dnes? Sledujete, zda vítězíte?
Volby nesleduji ani tentokrát. Právě jsem skončil hodnocení klobás v Ratibořici. Teď tu sedím s nějakou mladou dívenkou - prý redaktorkou, ale já bych ji tipoval tak na devátou třídu.

PSALI JSME:

Lidovky.cz  Takže nejste nikde u notebooku?
Nene.

Lidovky.cz  Minulý týden vám chybělo málo, abyste zvítězil už v prvním kole. Cítíte se proto jako jasný favorit druhého kola?
Já to pořád beru tak, že v druhém kole jsou šance rovnocenné.

Lidovky.cz  Kdybyste přeci jenom uspěl, jaké máte plány? Budete do noci slavit?
Ne, určitě ne. Budu mít radost a zavolám svým spolustraníkům a poděkuji jim. Ale slavit nebudu, protože dneska mám ještě nějaké povinnosti na zahradě. A pak budu mít nějaká jednání, která se týkají ještě doběhu krajských voleb.

Jak si vede Jiří Čunek v souboji s Jindřichem Šnejdriem (ČSSD)? Sledujte průběžné výsledky:

spaŠárka Pálková

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz