25. října 2012 14:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Čunek: Zlojedi odešli od lidovců do TOP 09

Jiří Čunek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Čunek |

VSETÍN Největším problémem všech českých vlád bylo propojení politiků se zlojedy. Kdokoliv se takové praxi brání, zažívá mediální útoky a křivá obvinění. V on-line rozhovoru se čtenáři serveru Lidovky.cz to napsal lidovec Jiří Čunek, který ve Vsetíně s přehledem vyhrál senátní volby.

Slovo "zlojed", s nímž přišel podnikatel a bojovník proti korupci Karel Janeček, Čunek v rozhovoru použil opakovaně, nejčastěji v souvislosti s bývalými kolegy z KDU-ČSL, kteří odešli do TOP 09.

"Ti, kteří se jednou zpronevěřili tomuto státu a dovolili jej nespravedlivě okrádat, už nikdy nemohou býti v politice svobodní. Toto byl základ vnitrostranické krize v KDU-ČSL, která opravdu šťastně vyvrcholila odchodem zlojedů do TOP 09," míní Čunek.

PŘEČTĚTĚ SI CELÝ ON-LINE ROZHOVOR


V ostatních stranách podle něj probíhá boj větších a menších zlojedů. "Politici, kteří se tomuto propojení brání, zažívají mediální útoky, křivá obvinění a jak jsem zažil na své kůži, zmanipulovaná policejní šetření," naráží Čunek na obvinění, kvůli němuž v listopadu 2007 opustil vládu Mirka Topolánka. V dubnu 2008 se do kabinetu vrátil.

Jako jediný kandidát měl Čunek šanci dostat se do Senátu hned po prvním kole voleb, nakonec uspěl až o týden později, když ve druhém kole získal přes 70 procent hlasů a porazil Jindřicha Šnejdrlu z ČSSD.  Výsledek voleb vnímá Čunek jako satisfakci. "Zároveň je to velká hrozba pro všechy zlojedy v ČR, že se jednou pravda ukáže," uvedl k tomu.

ogoOndřej Golis

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.