5. srpna 2015 12:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Cyklista, který zahyhul na Vyškovsku, jel podnapilý a bez helmy

Policie ČR - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR - ilustrační foto | foto: Shutterstock

VYŠKOV Šestadvacetiletý cyklista, který koncem května zahynul po pádu při sjíždění kopce u Mouchnic na Vyškovsku, byl pod vlivem alkoholu a neměl bezpečnostní přilbu. Ve středu řekla mluvčí policie Alice Musilová. Podnapilí byli podle ní i jeho dva přátelé, kteří také spadli a utrpěli těžká zranění. Skončili s nimi v nemocnici.

Neštěstí se stalo večer mezi obcemi Mouchnice, Haluzice, Jestřabice a Snovídky v lesnatém terénu. Na místě po neštěstí zasahovalo několik týmů záchranné služby včetně vrtulníku.

PSALI JSME O NEHODĚ

„Jak se pád odehrál a kdo jej zavinil, to zatím nevíme. Zatím jsme nezjistili nehodový děj. Kdyby měl cyklista přilbu, možná následky pádu mohly být mírnější,“ uvedla mluvčí.

Připomněla, že zákon předepisuje používání cyklistické helmy pouze lidem do 18 let. Vyšetřování by mělo být podle ní uzavřeno zhruba za měsíc. V souvislosti s neštěstím zatím není žádný z přátel cyklisty stíhán. Kolik promile alkoholu měli v krvi, mluvčí neuvedla.

ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.