29. října 2015 9:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Cyklista na Berounsku smrtelně zranil chodce a ujel. Byl opilý

Horská cyklistika - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Horská cyklistika - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Králův Dvůr (Berounsko) Podnapilý cyklista srazil podle policie v Králově Dvoře na Berounsku chodce, neposkytl mu první pomoc a ujel. Senior utrpěl závažná poranění, kterým později podlehl. Policisté viníka vypátrali, hrozí mu až pět let vězení, sdělila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Případ se stal 17. října po 19:00. Dvaačtyřicetiletý muž po vypití nezjištěného množství alkoholu projížděl na kole ulicí U Vrby od místní části Počaply k Popovicím. Zřejmě přehlédl třiasedmdesátiletého chodce a střetl se s ním. Senior spadl na zem a byl vážně zraněn. Krátce po nehodě projížděli místem svědci, kteří nabízeli svou pomoc. Cyklista jim však podle policie řekl, že vše zařídí.

„Zhruba po patnácti minutách se tito svědci vraceli stejnou cestou zpět a zraněný chodec ležel na stejném místě, avšak cyklista se zde již nenacházel,“ uvedla mluvčí. Senior byl teprve poté převezen do nemocnice, kde o den později zraněním podlehl. Policisté cyklistu vypátrali během čtyř dnů a obvinili ho z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz