Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cyklisté přidali v Pekingu další medaili

Česko

PEKING Dvanáctou medaili pro českou výpravu na paralympijských hrách získali cyklisté Jiří Ježek, Jiří Bouška a Tomáš Kvasnička, kteří zakončili program na dráze Lao-šan třetím místem v týmovém sprintu. V souboji o bronz porazila česká trojice tým Austrálie a vytvořila nový národní rekord. Zlato získali Britové.

„Předpokládali jsme, že bychom na bronzové medaile mohli mít, a vyšlo to, takže jsme strašně šťastní. Dneska jsme měli všichni den D,“ uvedl finišman Bouška, stříbrný ze závodu na kilometr s pevným startem.

Základ k úspěchu položil v úvodu Kvasnička, který hned v prvním okruhu najel na soupeře více než sekundu. „Je to super! Pro mě je to druhá medaile, což jsem nečekal, jsem moc šťastný,“ řekl Kvasnička, jenž má bronz i ze závodu na kilometr s pevným startem.

Kompletní sadu medailí už má v Pekingu Ježek, který vyhrál stíhačku a v závodě na kilometr s pevným startem byl druhý. „Týmová soutěž má vždycky jiný náboj než individuální. Člověk má větší odpovědnost za výsledek a radost je potom sdílená,“ uvedl čtyřnásobný paralympijský vítěz Ježek.

Zatímco v individuálních dráhových závodech dosáhli čeští cyklisté v minulých letech řady úspěchů, v týmovém sprintu okusili medailovou radost až loni na světovém šampionátu v Bordeaux, a to hlavně díky Kvasničkově rychlému startu.

Z výsledků - Dráhová cyklistika - muži, týmový sprint: 1. Británie 49,323, 2. Čína 50,480, 3. ČESKO (KVASNIČKA, JEŽEK, BOUŠKA) 52,379, 4. Austrálie 54,239.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...