16. dubna 2015 7:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Cyklisté projeli tunelem Blanka. Akce se neobešla bez potyček

Účastníci jarní cyklojízdy na náměstí Jiřího z Poděbrad | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Účastníci jarní cyklojízdy na náměstí Jiřího z Poděbrad | foto: ČTK

PRAHA Zhruba 4500 cyklistů projelo ve čtvrtek v podvečer Prahou v rámci Velké jarní cyklojízdy. Dva cyklisté se lehce zranili a objevily se potyčky mezi účastníky jízdy a řidiči. Účastníci cyklojízdy projeli i tunelem Blanka na trase mezi náměstím Jiřího z Poděbrad a Holešovickou tržnicí. Tradiční jízda měla propagovat cyklistiku jako běžný dopravní prostředek ve městě.

Cyklisté vyjeli krátce po 18:30 a do cíle měli dorazit o dvě hodiny později. Akci doprovázely místní omezení dopravy. Pořadatelé chtějí při cyklojízdě sbírat podpisy na petici, v níž žádají návazná opatření, která uleví povrchové dopravě po otevření tunelu Blanka.

Tunelový komplex, který měl řidičům sloužit už před čtyřmi lety, vyšel zatím na 37 miliard korun. Stavbu zahájila radnice pod vedením někdejšího primátora Pavla Béma (ODS). Od té doby se práce prodražily minimálně o šest miliard korun. Termín otevření se několikrát posunul a v současné době není stanoven. Dubnový termín byl odložen kvůli závadám na kabelech.

Loňského ročníku cyklistického happeningu se zúčastnilo kolem 5000 lidí.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
FRÉZAŘ NA 5OSÉ FRÉZCE

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 21 000 - 28 000 Kč