14. července 2019 8:32, aktualizováno  9:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

D1 byla ve směru na Prahu uzavřená kvůli nehodě kamionu, ta se obešla bez zranění

Zúžená část dálnice D1 u Větrného Jeníkova na Vysočině byla v ranních hodinách... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zúžená část dálnice D1 u Větrného Jeníkova na Vysočině byla v ranních hodinách... | foto: ČTK

BRNO Dálnice D1 ve směru na Prahu byla v neděli ráno asi dvě hodiny uzavřená mezi Ostrovačicemi a Devíti kříži po nehodě kamionu. Nikdo se nezranil. Kamion však ležel na boku, specializovaná firma jej musela vyprostit. Tvořila se kolona, od 9:20 je zprovozněný jeden jízdní pruh, druhý bude následovat do 30 minut, informovalo Ředitelství silnic a dálnic.

Objízdná trasa vede po silnici 602 přes Ostrovačice, Říčany a Domašov, informovalo Ředitelství silnic a dálnic. Na D1 se řidiči vrací na exitu 168 Devět křížů.

Nehoda se stala kolem 5:00 na 173. kilometru dálnice u Javůrku na Brněnsku, nikdo se nezranil. Dálnice byla ráno průjezdná jedním pruhem, policie ji zavřela až později kvůli odstraňování kamionu, který leží na boku a vytékala z něj nafta. 

Hasiči naftu zachycovali a přečerpávali do sudů. Poté místo předali policii a specializované firmě. Hasiči odhadují, že dálnice uzavřená zhruba do 9:30.

ČTK