15. dubna 2019 12:47, aktualizováno  13:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

D1 na druhém kilometru uzavřela nehoda nákladního auta a dodávky se zraněním

Záchranářský vrtulník na D1 (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranářský vrtulník na D1 (ilustrační foto). | foto: Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy

PRAHA Dálnici D1 v Praze mezi druhým a prvním kilometrem po poledni uzavřela nehoda nákladního auta a dodávky se zraněním. Dálnice je ve směru do centra uzavřená, řekla středočeská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Nehoda se stala mezi pražským Chodovem a Spořilovem. „Je to nehoda nákladního auta s dodávkou. Na místě je vrtulník,“ uvedla mluvčí kolem 12:30. Další podrobnosti zatím nejsou k dispozici.

15.dubna 2019 v 12:36, příspěvek archivován: 15.dubna 2019 v 13:04

Osoba byla vyproštěna a předána @zzshmp do vrtulníku LZS. Zajišťujeme nehodu proti vzniku požáru.

Nehoda kamionu uzavřela na několik hodin také dálnici D5 u Rokycan ve směru na Plzeň. Kvůli vyprošťování vozidla a úklidu vozovky policisté odkláněli dopravu mezi exity 50 Mýto až 62 Rokycany na souběžnou silnici II/605. Kolem 08:00 byl provoz po dálnici obnoven jedním jízdním pruhem, nyní je již dálnice plně průjezdná, řekla policejní mluvčí Pavla Burešová po 12. hodině. 

Nehoda na 55. kilometru ve směru na Rozvadov se stala už v noci. Cizinec, který řídil kamion, z dosud nezjištěných příčin najel na středová vozidla. Kamion se převrátil a zablokoval levý jízdní pruh dálnice. Po dobu vyprošťování havarované soupravy byla dálnice ve směru na Rozvadov uzavřena. Nehoda se obešla bez zranění, alkohol u řidiče dechová zkouška nezjistila, dodala mluvčí. Na objízdné trase se tvořily kolony.

I dálnici D10 u Mladé Boleslavi dopoledne zablokovala nehoda autobusu, nákladního a osobního auta. Obešla se bez zranění, směr na Turnov byl dočasně uzavřen, řekla policejní mluvčí Lucie Nováková. Podle Národního dopravního informačního centra trvala uzavírka zhruba hodinu.
Nehoda byla hlášena kolem 09:00 na 40. kilometru ve směru na Turnov a vytvořila se kvůli ní kolona. Provoz byl obnoven před 10:00.

Mladoboleslavská dálnice ráno musela být dočasně uzavřena také kvůli nehodě tří osobních aut a kamionu u Mnichova Hradiště, i tam byl provoz již obnoven.
Další krátkodobou uzavírku na D10 si ráno vyžádalo hlášení o řidiči v protisměru. „Dálnice byla chvilku uzavřená, pátrání po řidiči bylo neúspěšné,“ dodala Nováková.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!