25. dubna 2017 10:44, aktualizováno  16:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnici D1 ve směru na Vyškov uzavřela nehoda náklaďáků

Hromadná nehoda čtyř nákladních vozů a dodávky na dálnici D1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hromadná nehoda čtyř nákladních vozů a dodávky na dálnici D1. | foto: HZS JMK

BRNO Na více než šest hodin v úterý uzavřela dálnici D1 u Brna hromadná nehoda čtyř nákladních vozidel a dodávky. Neštěstí se stalo před polednem, jeden člověk zemřel, nikdo další se nezranil. Policejní mluvčí Štěpánka Komárová řekla, že se podařilo odklidit havarovaná vozidla a dálnice je znovu průjezdná.

Příčinu ani výši škody zatím policisté neurčili. Potrvá to déle, uvedla Komárová s poukazem na vážnost nehody a počet havarovaných vozidel.

Policie dopravu celé dopoledne odkláněla na exitu 201, auta se vracela zpět na exitu 203. Na dálnici se vytvořila několikakilometrová kolona začínající u sjezdu na Vídeň. Obtížně sjízdné byly i silnice ve Slatině a okolí.

Při hromadné havárii zemřel padesátiletý řidič dodávky původem ze Slovenska, uvedla Komárová. „Pacienta jsme po vyproštění resuscitovali, ale resuscitace byla bohužel ukončena jako neúspěšná,“ řekla mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.

Hromadná nehoda čtyř nákladních vozů a dodávky na 202. kilometru dálnice D1.
Nehoda si vyžádala život jednoho z řidičů.

Řidiče dodávky vyprošťovali hasiči pomocí hydraulické sady. Zajistili také vozy proti požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny. „Ve 12:45 předal velitel zásahu místo Policii ČR a jednotky se vrátily na základny,“ uvedl jejich mluvčí Jaroslav Mikoška.

Dopoledne provoz na D1 o kilometr dál přes hodinu stál kvůli vyprošťování nákladního vozu, který se po nehodě obrátil na střechu. Policie dopravu odkláněla stejným způsobem. Pětatřicetiletému řidiče zasahující policisté při dechové zkoušce naměřili 0,5 promile alkoholu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz