19. dubna 2019 10:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

D1 bude u Měřína 14 hodin uzavřená kvůli bourání nadjezdu. Do pondělí bude omezena na jeden pruh

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Velká Bíteš (Žďársko) Provoz na opravovaném úseku dálnice D1 mezi Velkým Beranovem na 119. kilometru a Měřínem na 134. kilometru přeruší v noci z pátku 19. dubna na sobotu bourání nadjezdu u Kozlova. Přípravné práce stavbaři zahájí odpoledne, úplná uzavírka začne v pátek ve 20:00. Skončit by podle informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) měla do sobotních 10:00. Auta budou v obou směrech jezdit po objízdné trase, která převážně povede po silnici II/602 souběžné s dálnicí.

Dopravu částečně omezí i přípravné a dokončovací práce spojené s demolicí. Auta kvůli nim budou tímto úsekem projíždět v obou směrech jedním jízdním pruhem až do pondělních 14:00.

Nadjezd z konce 70. let potřebuje ŘSD přestavět kvůli rozšiřování dálnice. Nový nadjezd má být hotov do konce roku.

„Rozhodně nám bude chybět. Je to směr z Kozlova na Žďár, takže jsme teď na tu stranu odříznutí,“ uvedla starostka Kozlova Eva Malá. V Kozlově žije 470 lidí. Vyrovnávat se podle starostky letos musí s uzavírkami na třech výjezdových silnicích. „Takže můžeme jet jen směrem na (silnici) 602 a po ní směr Jihlava nebo Brno,“ uvedla. Podle upraveného jízdního řádu budou přes Kozlov jezdit i linkové autobusy.

Rekonstrukce dálnice mezi Velkým Beranovem na Jihlavsku a Měřínem na Žďársku byla zahájena počátkem tohoto měsíce. Zakázku za 1,888 miliardy korun bez daně od ŘSD dostaly firmy Strabag, Metrostav a Eurovia CS. Práce na těchto 14,7 kilometru D1 mají být hotovy do listopadu 2021.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…