3. ledna 2019 16:57, aktualizováno  18:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

D1 po přívalu sněhu opět zkolabovala. Kamiony nemohly vyjet kopec, policie odkláněla dopravu

Silnice na Vysočině jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Kvůli silnému... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silnice na Vysočině jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Kvůli silnému... | foto: ČTK

PRAHA Dálnice D1 ve směru na Prahu byla na Vysočině po 16. hodině několik desítek minut neprůjezdná. Mezi 90. a 112. kilometrem museli za asistence policie projet sypače. Policie na Twitteru informovala, že na 98. kilometru ve směru na Prahu uvízly kamiony, které nemohly vyjet kopec.

Do kolony se musely za asistence policie dostat sypače. Úsek už se podařilo ošetřit, kolona se před 17:00 rozjela, řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie dopravu odkláněla na 112. kilometru. „Sypače, které byly v koloně, se na místo údržby podařilo dostat,“ řekla Čírtková. Ošetřily úsek mezi 90. a 112. kilometrem. Na Vysočině od noci sněží, v kraji se do odpoledne stalo asi 30 dopravních nehod.

03.ledna 2019 v 16:21, příspěvek archivován: 03.ledna 2019 v 17:59

Omezení provozu na D1. Na https://t.co/c0LuSwANCW směr Praha stojí kamiony, které nemohou vyjet kopec.Odklanime provoz z D1 na https://t.co/OHQr1dQhjq. Řidiči, jeďte opatrně!

Policie ČR nabádala na Twitteru řidiče k opatrnosti.

KOLAPS PŘED VÁNOCI

 Nejvíce vytěžovaná tuzemská dopravní tepna ve čtvrtek již druhý den v řadě zkolabovala. Na sněhem zasypané dálnici D1 se na Vysočině tvořily i desetikilometrové kolony. Ministerstvo dopravy to vedle špatného počasí a nedokončeným opravám přisuzuje odstaveným kamionům, dopravci naopak viní silničáře z pomalého postupování pří údržbě komunikace.

Nehoda na D11

Neprůjezdná byla na 59. kilometru i dálnice D11 je po nehodě dodávky u Žiželic na Kolínsku. Na místě zasahoval vrtulník, dva lidé utrpěli zranění, jeden z nich středně těžká. Dodávka se převrátila. Informovali o tom hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři.

„Dodávka vylétla z komunikace, už je to se zvýšenou opatrností průjezdné v jednom pruhu,“ řekl v 17:00 Ondřej Moravčík z krajského policejního ředitelství v Hradci Králové.

Nehoda se stala nedaleko hranice Středočeského a Královéhradeckého kraje. Zasahoval tam vrtulník hradeckých záchranářů. „Sedmatřicetiletá žena byla se středně těžkými zraněními při vědomí transportována do traumacentra Fakultní nemocnice Hradec Králové,“ řekl po 17:00 mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Policie dopravu odkláněla na 50. kilometru na Dobšice, zpět na dálnici se mohli řidiči vracet na 62. kilometru u Chlumce nad Cidlinou.

Dálnice byla v místě podle informací silničářů mokrá po chemickém ošetření a sjízdná s opatrností. Zda nehoda souvisela s počasím, není zatím jasné.

Uzavřený přechod

Kvůli náledí na silnici I/11 byl pro nákladní vozy uzavřen hraniční přechod na Slovensko Mosty u Jablunkova/Svrčinovec. Led je na Frýdecko-Místecku v Beskydech i na silnici I/56, která je mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Horní Bečvou na Vsetínsku pro nákladní vozy uzavřena už od prosince. Dopravu tam aktuálně komplikuje uvízlý kamion. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Jen se zvýšenou opatrností je v Moravskoslezském kraji sjízdná i mnoho dalších silnic. Kvůli sněhovým přeháňkám je v kraji snížená viditelnost. Hlavně na chemicky ošetřovaných komunikacích jsou zbytky rozbředlého sněhu. Na některých silnicích nižších tříd, zvláště ve vyšších polohách, leží vrstva sněhu krytá posypem. Fouká silný vítr, na Opavsku se na některých místech tvoří sněhové jazyky.

ČTK, Lidovky.cz

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.