Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Havlová poskytla pozemky skateboardistům. Prohánět se mají pod barrandovskou estakádou

Bývalá první dáma Dagmar Havlová s předsedou České asociace skateboardingu Janem Lankašem (vlevo) a Davidem Duškem (vpravo). foto: Lidovky.cz

Pod betonovou klenbou barrandovské estakády má vyrůst největší skatepark v Česku. Ambiciózní projekt s názvem „Katedrála“ má uspokojit rostoucí poptávku pro sportoviště tohoto typu. Majitelkou pozemků určených pro stavbu je bývalá první dáma Dagmar Havlová.
  13:04

Bývalá první dáma v pondělí společně s radním městské části Praha 5 Davidem Duškem přímo v místě vzniku budoucího sportoviště podepsala memorandum o záměru sportovní park postavit.

„Praha 5 si velice váží ochoty Dagmar Halové zásadním způsobem přispět k rozvoji atraktivních sportovních odvětví jako je skating,“ říká David Dušek, který projekt inicioval. Podle něj již radnice zahájila jednání se spoluinvestory projektu.

Ochotu nabídnout pozemky k využití okomentovala při podpisu memoranda i bývalá manželka prezidenta Václava Havla. „Do spolupráce jsem šla především proto, že Davida Duška znám od jeho dětství. Jeho rodina z prostředí disentu patřila do blízkého okruhu přátel mého manžela. Je tedy pro mě zárukou projektu.“ Zároveň dodala, že podle ní Praha 5 potřebuje více venkovních sportovišť.

Nový areál by měli využít i jiní sportovci, než pouze „fanoušci prkna se čtyřmi kolečky“. Podle Duška by se mělo skutečně jednat o největší skateboardový park v Česku, kde najdou vyžití stovky sportovců. K dispozici by tak měl být i například pro bruslaře nebo koloběžkáře. Jednou z dalších vizí projektu je pořádání mezinárodních soutěží, na které by měl být areál Katedrály vybaven.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...