Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie -4 °C sněžení Předplatné LN
24. května 2013 21:49, aktualizováno  21:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dahlgrena vyslechl soud. Rodinu usmrtil nožem, říkají svědci

Kriminalista podlézá policejní pásku, aby se dostal do domu, kde došlo k... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kriminalista podlézá policejní pásku, aby se dostal do domu, kde došlo k... | foto: Lidové noviny

BRNO Kriminalisté v souvislosti s případem Američana Kevina Dahlgrena, který je v ČR obviněn z vraždy čtyřčlenné rodiny v Brně, hovoří o mimořádné brutalitě pachatele. Motiv činu ale zatím není znám. Svědci tvrdí, že mladík usmrtil své blízké nožem. Američané už Dahlgrena vyslechli u soudu.

Američan podle mluvčí ministerstva spravedlnosti Štěpánky Čechové skončil po zatčení v předběžné vazbě, kde bude po dobu vydávacího řízení. Do dvou měsíců musí ministerstvo doručit do USA žádost o Dahlgrenovo vydání do ČR, kde mu hrozí až doživotní trest.

ČTĚTE TAKÉ:

"Motiv (činu) neznáme. Je to pro mě těžko pochopitelný motiv. Nikdy jsem nic podobného neviděl," řekl ke čtyřnásobné vraždě zkušený kriminalista Antonín Hrdlička, který se případem zabývá. Oběťmi vraždy se stali ve středu manželé a jejich dva téměř dospělí synové.

Z garáže stoupal dým

Odehrála se v jejich domě v Zatloukalově ulici v Brně-Ivanovicích. Kdy přesně zemřeli a jak, se neví. Do domu přijeli ve středu kolem 22:00 hasiči, protože z jeho garáže stoupal dým. Cizinec prý v ní zapálil těla obětí.

Dahlgren byl jejich příbuzný. Do Brna přijel počátkem května. K činu podle Hrdličky použil různé zbraně, nikoli ale střelnou zbraň. Vraždy byly brutální a mezi úmrtím obětí mohly být časové prodlevy. "Oběti byly zavražděny postupně, tudíž se zřejmě nejedná o vraždu v afektu," uvedl Hrdlička.

Svědci hovoří o tom, že Američan usmrtil blízké, u nichž asi dva týdny bydlel, nožem. Pak prý jejich těla odnesl do garáže, zabalil do textilií a vše zapálil. Policie se ale zatím k tomu nevyjádřila. Mladík pak odjel na letiště do Vídně. Neví se, zda taxíkem, vlakem nebo autobusem. Policie přivítá svědectví lidí, kteří Dahlgrena při jízdě do Vídně zahlédli.

Dahlgrena dnes v Alexandrii v americkém státě Virginie vyslechla soudkyně. Podezřelý má zatím zůstat ve vazbě. Další výslech je podle agentury AP naplánován na středu. Státní zastupitelství už pracuje na podkladech k žádosti o vydání muže. ČTĚTE VÍCE

"Věnujeme tomu zvýšenou pozornost. Jsou tam lhůty, které je nutné dodržet," řekl mluvčí Krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma. Počátkem příštího týdne by mělo být známo, kdy budou podklady předány ministerstvu.

Policie bude nyní pátrat nejen po motivu činu, ale bude se zabývat i psychickým stavem pachatele. Kauza je jednou z největších vražd, které se na jihu Moravy za uplynulých 20 let staly. Dva ze zavražděných působili v hudebním tělese Ukulele orchestra jako Brno. Zavražděná žena byla manželkou jednoho z nich, matkou obou usmrcených mladíků a učitelkou základní školy.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...