Středa 19. února 2020svátek má Patrik 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dahlgren zůstává ve vazbě. Jeho rodina obviněním nevěří

Kevin Dahlgren prchal zpět do USA přímým letem z Vídně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kevin Dahlgren prchal zpět do USA přímým letem z Vídně. |

PRAHA Američan Kevin Dahlgren, podezřelý ze čtyřnásobné vraždy v Brně, zůstává i po dnešním jednání amerického soudu ve vazbě. O případném propuštění na kauci se bude rozhodovat příští týden ve čtvrtek.

Sdělil to mluvčí české diplomacie Karel Šrol. "Nic se nerozhodlo, jen se načrtl další program. Příští čtvrtek se má rozhodovat, zda (Dahlgren) bude propuštěn na kauci. K tomu má jeho obhájce do úterka dodat argumenty, na které zareaguje prokurátor," řekl Šrol.

Agentura AP dříve uvedla, že americká prokuratura chce dosáhnout toho, aby dvacetiletý Američan zůstal ve vazbě do té doby, než z České republiky dorazí oficiální žádost o jeho vydání. Česká policie Dahlgrena obviňuje z vraždy manželské dvojice a jejích dvou synů v Brně-Ivanovicích.

Svědci hovoří o tom, že Američan své příbuzné, u nichž asi čtrnáct dnů bydlel, minulý týden usmrtil nožem. Těla prý odnesl do garáže, zabalil do textilií a zapálil. Poté odcestoval do Vídně, odkud odletěl do vlasti, kde byl hned po příletu zatčen.

ČTĚTE VÍCE:

Americká soudkyně muže v pátek poslala do vazby a Česko se bude snažit o jeho vydání. V případě, že by americké úřady žádosti vyhověly, hrozí mladíkovi u českého soudu až doživotní trest.

Dahlgrenova rodina považuje za nepochopitelné, nemožné a nepředstavitelné, že by jejich syn spáchal to, z čeho je obviněn, řekl České televizi jeho obhájce. "Nevěří tomu, že to udělal," dodal.

Americkým novinářům se od Dahlgrenova čtvrtečního příletu do USA nepodařilo kontaktovat zadrženého muže, ani jeho rodinu žijící v kalifornském Sacramentu.

ČTĚTE VÍCE:

V místní čtvrti Granite Bay před třemi lety Kevin Dahlgren absolvoval střední školu. "Je to pro nás absolutní šok," řekla reportérovi listu The Sacramento Bee sousedka Dahlgrenových Kathy Seymourová. "Nejde to dohromady s pověstí rodiny ani toho mladíka. Jsou to skvělí a slušní lidé. Je absolutně šokující byť jen připustit, že by něco takového bylo možné," uvedla.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Na sníh si podle meteorologů počkáme do druhé půlky ledna (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Na sníh si podle meteorologů počkáme do druhé půlky ledna (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

Na sníh si podle meteorologů počkáme do druhé půlky ledna (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...