6. prosince 2016 12:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dalík žádá po své bývalé partnerce 6,5 milionu korun. Byl to dar, tvrdí Horáčková

Marek Dalík u soudu. Podle obžaloby požadoval úplatek při vyjednávání o nákupu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Dalík u soudu. Podle obžaloby požadoval úplatek při vyjednávání o nákupu... | foto: Mafra - Dan Materna

PRAHA Bývalý lobbista a poradce Mirka Topolánka, který si v současné době ve vězení ve Znojmě odpykává čtyřletý trest za podvod při nákupu obrněných transportérů Pandur, se soudí se svou bývalou partnerkou Gabrielou Horáčkovou

Marek Dalík po Horáčkové žádá vrácení 6,5 milionu korun, které ji podle svých slov půjčil na koupi bytu. Žena to ale popírá a hájí se tím, že to byl dar, uvedl server Aktuálně.cz.

V průběhu celého osmiletého vztahu k ní byl Dalík vždy údajně velmi štědrý. Daroval jí mimo jiné dvě auta či drahé šperky. Obvykle měl ihned k dispozici desítky milionů korun v hotovosti a obnos, který měl doma, mohla prý používat i Horáčková.

Nápad s koupí bytu vznikl v roce 2011. Dalík totiž Horáčkovou žádal o ruku a peníze na byt měly sloužit jako důkaz toho, že své gesto myslí vážně. Dalík se ale hájí tím, že šlo jen o půjčku. Zmíněnou částku jí poslal na účet, kde dle výpisu z účtu je v účelu platby uvedeno slovo půjčka. Podle soudkyně Renaty Polákové má žalobce v ruce silný argument. Horáčková proto musí jeho tvrzení vyvrátit, pokud chce uspět. Horáčková se dále brání tím, že nebyla srozuměna s tím, že by šlo o půjčku. Navíc prý Dalík disponoval velkým majetkem a částka 6,5 milionu korun pro něj nebyla podstatnou.

Dalík s Horáčkovou mají lhůtu tří měsíců, aby se pokusili dohodnout. Podle soudkyně Polákové má Dalík spoustu k času k přemýšlení. Pokud se strany mezi sebou nedohodnou, soud bude pokračovat a předvolá si i vězněného Marka Dalíka.

Jméno Grabiely Horáčkové je mediálně známé již od roku 2007. V té době vyšlo najevo, že tehdejší premiér Mirek Topolánek používal půl roku luxusní Volvo, které patřilo právě Horáčkové.

Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.