12. května 2013 14:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

D1 hlásí dlouhodobé omezení. Práce se zatím obešly bez kolon

Na dálnici D1 mezi Velkou Bíteší a Lhotkou začalo ve směru na Prahu dlouhodobé dopravní omezení kvůli modernizaci komunikace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na dálnici D1 mezi Velkou Bíteší a Lhotkou začalo ve směru na Prahu dlouhodobé dopravní omezení kvůli modernizaci komunikace. | foto: ČTK

VELKÁ BÍTEŠ Na dálnici D1 mezi Velkou Bíteší a Lhotkou začalo ve směru na Prahu dlouhodobé dopravní omezení kvůli modernizaci komunikace. Mezi 153. a 162. kilometrem je doprava od 13 hodin svedena do dvou zúžených jízdních pruhů a rychlost je omezena na 80 kilometrů v hodině. Dopoledne, kdy firma Gefab vyznačovala na povrchu vodorovné značení, se jezdilo jedním pruhem. Práce se obešly bez kolon a dopravních nehod, řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

"V úseku jsme nezaznamenali žádné větší problémy. Doprava v tomto úseku byla plynulá, provoz jede ve dvou jízdních pruzích," uvedla.

S instalací svislých dopravních značek na devítikilometrovém úseku začala společnost Gefab před 06:00. Komunikace byla v tu dobu ještě vlhká po sobotním dešti, který plánované práce zpozdil o den.

Do osmi hodin byl proto uzavřen pomalý jízdní pruh, aby auta rozvířila vzduch na rychlém pruhu a povrch komunikace rychleji oschl. Teprve potom byl provoz převeden do pomalého pruhu a v rychlém začali značkaři se stříkáním žlutého vodorovného značení. Na asfaltovém povrchu mostů položili fólie, řekl stavbyvedoucí Rudolf Rusler.

ČTĚTE TAKÉ

Oba jízdní pruhy jsou teď zúžené směrem ke středovému dělicímu pásu. Levý má šířku 3,25 metru a pravý tři metry. V pondělí tak mohou nastoupit stavbaři a začít s provizorním rozšířením dálnice. Řidiči musejí na D1 počítat s omezením také na 104. a 113. kilometru, ta budou trvat do 20. května.

Přestavbu úseku Větrný Jeníkov - Jihlava udělá konsorcium Colas CZ a Porr za 649 milionů korun. Mezi Lhotkou a Velkou Bíteší dálnici opraví sdružení firem OHL ŽS s Alpine Bau, dostane 597 milionů Kč. Na opravy je na D1 připraveno 21 úseků od Mirošovic na 21. kilometru po exit Kývalka na 182. kilometru.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz