8. dubna 2018 15:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnice D1 je na Vysočině po bourání nadjezdů opět průjezdná

Dopravní zácpa (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní zácpa (ilustrační foto). | foto: Lidové noviny

Dálnice D1 je mezi Humpolcem a Jihlavou opět plně průjezdná. Komunikace byla od sobotního večera mezi exity 90 a 112 uzavřena kvůli bourání nadjezdů. Nejprve byl v neděli ráno částečně obnoven provoz ve směru na Brno a po 10:00 se otevřel v omezeném režimu i pruh na Prahu. Od odpoledních hodin je pak D1 v místě bourání nadjezdů plně průjezdná.

Objízdná trasa od sobotního večera vedla v obou směrech po silnicích I/34 a I/38 přes Humpolec a Havlíčkův Brod, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

V úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem v polovině března začaly dvouleté opravy dálnice. Nadjezdy přestaly vyhovovat kvůli rozšiřování dálnice.

ŘSD zvolila termín uzavírky na noc ze soboty na neděli kvůli nižšímu provozu v danou dobu. „Provoz na objízdných trasách byl zvýšený, ale žádné komplikace nenastaly,“ řekla Čírtková.

Zakázku na opravy 13,6 kilometru dálnice Humpolec - Větrný Jeníkov od ŘSD dostalo sdružení tvořené italskou firmou Toto Costruzioni Generali, kazašské SP Sine Midas Stroy a české stavební společnosti Geosan Group. Jde o práce v hodnotě 1,7 miliardy korun. Stavbu chtělo ŘSD zahájit už vloni, ale jde o jeden z úseků D1, u něhož napadly stavební povolení rozkladem Děti Země.

D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou byla kvůli modernizaci rozdělena na 21 úseků. Od roku 2013 byly dokončeny opravy devíti z nich. Úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem je z rekonstruovaných částí D1 nejdelší.

ČTK

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.