Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Havarovalo 11 vozidel. Dálnice D1 je na dvou místech kompletně zablokovaná

Česko

  7:24aktualizováno  11:27
Praha - Dálnice D1 ve směru z Prahy do Brna je před sjezdem na Měřín na 131. kilometru uzavřena kvůli dvěma nehodám většího počtu aut. Uzavřená byla ráno i dálnice D7 za Chomutovem.

Nehoda na 131. kilometru dálnice D1. foto: Twitter Policie ČR

Následky jedné z nehod na D1, jež zastavily provoz na Brno, jsou odstraněny. Auta z místa nehody za asistence policie odjíždějí, úsek je nadále uzavřen. 

Na zmodernizovaném úseku dálnice se v úterý kolem 5:00 střetly čtyři kamiony s dvěma dodávkovými vozy, při nehodě se těžce zranili dva lidé. Další nehoda čtyř kamionů a osobního auta se obešla bez zranění. Podle mluvčího ŘSD bude provoz obnoven okolo 12:00. Ve směru na Prahu provoz pomalu jede. Sdělila to mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

Provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy do Brna dopoledne stojí kvůli dvěma...
Odtahová služba odváží vrak nákladního automobilu z dálnice D1.

„Podařilo se nám odstranit následky nehody, která byla bez zranění. Je tam ale cisterna, která překáží. Z kolony vyvádíme osobní auta a dodávky, které kolem bezpečně projedou,“ řekla Čírtková. Policie se podle ní bude snažit dostat z kolony, která se vytvořila mezi dvěma hromadnými nehodami, i nákladní auta, pokud kolem cisterny projedou.

Cisterna s asfaltem má poškozené nápravy. „Odtahovat se bude obtížně a přečerpání by trvalo několik hodin. Specializovaná firma musí rozhodnout, jak se s tou cisternou bude zacházet, aby se mohlo místo co nejdříve zprůjezdnit,“ řekla Čírtková. Vozovka dálnice je od rána mokrá, na Vysočině jsou dešťové přeháňky.

30.dubna 2019 v 10:45, příspěvek archivován: 30.dubna 2019 v 10:52

Situaci na D1 monitoroval policejní vrtulník. https://t.co/5PENbIg4iJ

Dálnice zůstává dál neprůjezdná. Kvůli kolonám se ke zraněným mužům nedostaly ani sanitky vyjíždějící z Jihlavy, řekla ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová. Z opačného směru jeli k nehodě záchranáři z Velkého Meziříčí a Velké Bíteše. Muže přepravili do traumacentra v Brně. Zranění jsou podle Filové středně těžká až těžká. Kromě policistů a záchranářů u nehody zasahují také hasiči. Kvůli úniku několika set litrů nafty museli postavit norné stěny.

30.dubna 2019 v 11:23, příspěvek archivován: 30.dubna 2019 v 11:27

Komunikace je od 11:15 h průjezdná jedním jízdním pruhem. Vyšetřování DN a odstraňování následků pokračuje.

Na dálnici nejprve havarovaly na kilometru 130,5 čtyři kamiony a dvě dodávková vozidla. Dva lidé se těžce zranili a zdravotnická záchranná služba je převezla do nemocnice v Brně. U druhé nehody na kilometru 131,5 se srazily čtyři kamiony a osobní vozidlo. Tato nehoda se obešla bez zranění.

Černá sobota: při autohaváriích a střetech s vlaky zemřelo nejméně 6 lidí

I dálnice D7 byla v úterý ráno za Chomutovem na 75. kilometru ve směru na Prahu dvě hodiny zavřená kvůli nehodě osobního auta. Na místě zasahovali hasiči. Mluvčí policie Irena Pilařová řekla, že osobní auto narazilo do svodidel, řidiče odvezla záchranná služba.

Nehoda se stala krátce po šestí hodině ranní. Po osmé hodině už mohli motoristé podle Národního dopravního informačního centra úsek znovu využívat. Příčiny a okolnosti nehody vyšetřuje policie.

30.dubna 2019 v 07:57, příspěvek archivován: 30.dubna 2019 v 08:42

Silnice je již plně průjezdná.

Autor:

Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!
Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!

Pleť bez vrásek, pevné nehty a vlasy plné života – to je snad sen všech žen. Mořský kolagen collalloc slibuje tyto výhody a mnoho dalších. Ale je...