13. září 2017 14:38, aktualizováno  16:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na D1 se převrátil kamion a zablokoval jízdní pruhy. Provoz dálnice je znovu obnoven

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: HZS JMK‏

Holubice Provoz na dálnici D1 na 212. kilometru u Holubic na Vyškovsku stál ve středu asi dvě hodiny v obou směrech kvůli nehodě kamionu, z vozu se vysypaly cihly a vytekla nafta. Po dvou hodinách policie obnovila provoz jedním pruhem na Prahu, směr na Ostravu byl uzavřen devět hodin. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Při havárii byl lehce zraněn řidič, tvořily se kolony, a to i na objízdné trase přes Rousínov.

Kamion narazil do svodidel ve směru na Ostravu a převrátil se na bok, blokoval jízdní pruhy. „Z kamionu vyteklo přibližně 400 litrů nafty, zasypáváme to sorbentem,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Kamion naboural kolem 13:30, směrem na Prahu mohla auta kolem místa nehody projíždět jedním pruhem od 15:30, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Krátce po 22:30 se obnovil provoz na Ostravu jedním pruhem, zároveň policie pustila řidiče ve směru na Prahu dvěma jízdními pruhy, vyplývá z informací NDIC.

Ve směru na Ostravu se sjíždělo na 207. kilometru, zpět se najíždělo na 216. kilometru, v opačném směru na Prahu se z dálnice sjíždělo na 216. kilometru, řidiči se zpátky vraceli na 220. kilometru.

Na místo nehody letěl vrtulník, nakonec ale nebyl zapotřebí. Řidič se z kabiny dostal sám. „Má jen lehké poranění hlavy a po domluvě byl ponechán na místě, ani jsme ho netransportovali do zdravotnického zařízení,“ uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

ČTK