Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Na D1 směrem na Prahu se srazily tři motorky. Na dálnici ležela pneumatika

ilustrační snímek foto: iDNES.cz

V sobotu po 14. hodině se na dálnici D1 srazily tři motorky. Dálnice byla hodinu na 60. kilometru ve směru na Prahu uzavřená. Nyní je průjezdný jeden jízdní pruh. Na místě přistál vrtulník letecké záchranné služby. Motorkáři podle policejní mluvčí Michaely Richterové patřili k příznivcům ruského motorkářského klubu Noční vlci.
  17:14aktualizováno  19:20

„Po 14. hodině jsme měli ohlášenou nehodu tří motorkářů na dálnici D1 na 61. kilometru ve směru na Prahu. Dálnice se uzavřela,“ řekla iDNES.cz Richterová.

„Cestovali ze severní Moravy a policie o jejich jízdě věděla. Nejednalo se ale o cizince a neměli na sobě žádné symboly, které by byly v rozporu s právním řádem,“ řekla policejní mluvčí.

Na to, že někteří řidiči motocyklů měli na oblečení a motocyklech znak ruského motorkářského klubu Noční vlci pak upozornil server novinky.cz.

Při nehodě se zranili tři lidé. „Jedna osoba s poraněním pánve byla transportovaná letecky do motolské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranné služby Monika Nováková. Další dva řidiče s lehkými zraněními převezli záchranáři do vinohradské nemocnice.

Později policejní mluvčí upřesnila, že pravděpodobnou příčinou nehody byla pneumatika, která ležela na silnici. „Jela skupinka dvanácti motorkářů a na dálnici byla upadlá pneumatika. Zatím nevíme, kolik motorkářů do pneumatiky narazilo, nebo zda prudce brzdili. Tři motorkáři se srazili,“ popsala Richterová.

Po patnácté hodině se policistům podařilo zprůjezdnit jeden jízdní pruh dálnice. Za nehodou se mezitím utvořila tříkilometrová kolona.

Ruský motorkářský klub Noční vlci, který má úzké vazby na prezidenta Vladimira Putina, vyrazil na konci dubna na „vlasteneckou“ spanilou jízdu z Moskvy do Berlína. Do německé metropole chtějí motorkáři vybavení symboly na podporu války na Ukrajině dojet 9. května.

V Rusku se tento den slaví jako Den vítězství a připomínka porážky nacistického Německa. Od loňska jsou Noční vlci kvůli podpoře války na Ukrajině na sankčním seznamu Evropské unie. Své příznivce mají i v Česku.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: