13. dubna 2018 11:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnice D1 před Brnem stojí kvůli hromadné nehodě

Hasiči zasahovali 13. dubna na 178. kilometru dálnice D1 u Říčan na Brněnsku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči zasahovali 13. dubna na 178. kilometru dálnice D1 u Říčan na Brněnsku,... | foto: ČTK

ŘÍČANY (BRNĚNSKO) Hromadná nehoda čtyř nákladních aut a dodávky v pátek uzavřela dálnici D1 na 178. kilometru u Říčan na Brněnsku ve směru na Brno. V místě jsou tři zranění, řekli mluvčí záchranných složek. Policie dopravu před místem nehody odklání, řidiči sjíždějí na exitu 168 Devět křížů a na dálnici se vrací na exitu 182 Kývalka.

Hromadná nehoda čtyř nákladních aut a dodávky v pátek uzavřela dálnici D1 na 178. kilometru u Říčan na Brněnsku ve směru na Brno. V místě jsou tři zranění, řekli mluvčí záchranných složek. Policie dopravu před místem nehody odklání, řidiči sjíždějí na exitu 168 Devět křížů a na dálnici se vrací na exitu 182 Kývalka.

Nehoda se stala zhruba v 10:20. „Celkem pět nákladních vozů se srazilo asi 100 metrů před sjezdem na Ostrovačice, nehodu vyšetřujeme,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková. 

Záchranné složky původně informovaly o čtyřech havarovaných vozech. Mluvčí doplnila, že provoz jedním pruhem ve směru na Brno by policie mohla spustit snad do hodiny. Nehoda si vyžádala omezení i ve směru na Prahu, kde se jezdí jedním pruhem.

Nehoda si podle mluvčí záchranné služby Michaely Bothové vyžádala tři zraněné. „Mladého muže ve vážném stavu jsme s těžkým poraněním vrtulníkem transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích. Dvě zranění jsou lehká,“ uvedla Bothová. Jednoho z řidičů museli hasiči podle jejich mluvčího Jaroslava Mikošky vyprostit.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!