11. srpna 2019 8:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnice D1 u Mirošovic byla v noci opakovaně uzavřena, provoz už byl obnoven

„Je to krizová situace, kterou řešíme. Musí opustit dálnici a počkají si do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy „Je to krizová situace, kterou řešíme. Musí opustit dálnici a počkají si do... | foto: ČTK

Mirošovice (u Prahy) Dálnice D1 u Mirošovic byla v noci na neděli opakovaně uzavřena kvůli stavbě mostu. Provoz byl před 8:00 obnoven ve dvou pruzích ve směru na Prahu i ve směru na Brno. Dopravní komplikace nebyly. Informovali o tom mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl a policejní mluvčí Veronika Čermáková.

První z krátkodobých uzavírek u 22. kilometru dálnice byla před sobotní půlnocí. Kromě montáže nových ocelových nosníků na budovaný most přes dálnici pracovali dělníci nejen na úpravě dopravních opatření, ale též na osazení bednění a dalších souvisejících pracích. „Všechno je hotovo,“ uvedl Rýdl.

Práce a s nimi související uzavírky byly původně plánované už na noc z 27. na 28. července, kvůli větší bezpečnosti provozu je investor, ŘSD, nechal posunout. Zhotovitelem je společnost Eurovia CS. 

Mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi opravují silničáři zhruba osm kilometrů dlouhý úsek dálnice. Na trase je šest mostů z toho pět dálničních a jeden nadjezd.

ČTK

Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?
Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že mateřské školky navštěvuje více dvouletých dětí oproti dřívějšku. Naopak ne všechny předškoláky, kteří mají předškolní docházku povinnou, rodiče do školky přihlásí. Jaké jim hrozí sankce?