Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnice D2 je opět neprůjezdná, kolona kamionů měří téměř 15 kilometrů

Na dálnici D2 u Břeclavi směrem na hraniční přechod se Slovenskem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na dálnici D2 u Břeclavi směrem na hraniční přechod se Slovenskem... | foto: ČTK

Lanžhot (Břeclavsko) Na dálnici D2 se na hraničním přechodu Lanžhot-Brodské směrem na Slovensko ve středu odpoledne utvořila opět kolona kamionů, před 20:00 už měřila téměř 15 kilometrů, vyplývá z aktuálních informací na webu ŘSD Dopravniinfo.cz. Policie začala nejprve dopravu odklánět na exitu 48, kamiony ovšem začaly působit problémy v Hodoníně. Od pozdějšího odpoledne proto policisté nechali kamiony dojet do kolony, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Problém podle něj vznikal už na hranicích Rumunska a Maďarska a přeléval se na hranice Maďarska a Slovenska a na česko-slovenskou hranici. Slováci celé odpoleden v nepravidelných intervalech pouští vždy jen malé množství kamionů. Důvodem problémů na hranicích jsou přísná opatření kvůli šíření nemoci COVID-19. Dlouhé kolony na stejném místě na D2 byly hlavně minulý týden.

„Vezeme na místo přenosné dopravní značení, aby řidiči věděli, že přijíždějí do kolony a vezeme na místo vodu pro řidiče. Pokud by ta kolona měla trvat více dnů, dovezeme na místo i nějaké sociální zařízení,“ řekl Rýdl.

Tento týden byl zatím na D2 u hranice relativní klid. Mluvčí policie David Chaloupka ČTK řekl, že menší kolona na přechodu kvůli opatřením byla v pondělí ráno, v úterý kolony nevznikly.

Až třicetikilometrové kolony byly v místě minulý týden - začaly v úterý, kdy kolona sahala zhruba k Rakvicím. Pak se ale zkracovaly. Prvním dnem bez kolony byla neděle. Ve středu Slováci hraniční přechod víceméně uzavřeli kolem poledne.

Od pondělí 16. března začal platit zákaz cestování českých občanů do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. Pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.