7. ledna 2018 8:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnice D5 byla ve směru na Prahu uzavřena. U Loděnice došlo k požáru návěsu

Nehoda kamionu na dálnici D5. (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda kamionu na dálnici D5. (ilustrační snímek) | foto: Ladislav Němec, MAFRA

LODĚNICE Dálnice D5 byla v neděli ráno u Loděnice ve směru na Prahu uzavřena kvůli požáru návěsu nákladního vozu. Policie dopravu odklání na exitu 10. Škoda zřejmě přesáhne milion korun. Nikdo nebyl zraněn, uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

K požáru, který se podle prvotních informací rozšířil od pneumatiky, vyjíždělo několik jednotek hasičů kolem 7:00. Řidič ještě před rozšířením ohně stihl návěs převážející polotovary z kukuřice od tahače odpojit.

„Před příjezdem hasičů došlo k explozi dvoukilogramové propanbutanové lahve,“ uvedl Gabriel. Hasiči našli ještě další propanbutanovou lahev, kterou chladili, aby zabránili další explozi.

Postupně si velitel zásahu vyžádal na místo další cisterny s vodou a také manipulátor pro přeložení nákladu. Požár zatím není zcela zlikvidován, protože náklad uvnitř ještě žhne, uvedli hasiči po 08:00.

ČTK