Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid -1 °C zataženo Předplatné LN
15. ledna 2016 15:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnice D5 byla na Tachovsku uzavřená směrem do Německa. Kvůli nehodě kamionů

Kolona aut, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolona aut, ilustrační foto | foto: Tomáš Trnka

MLÝNEC (TACHOVSKO) Nehoda kamionů na 141. kilometru zablokovala v pátek odpoledne dopravu na dálnici D5 nedaleko Mlýnce na Tachovsku. Směr do Německa byl zcela zastavený od sjezdu na 136. kilometru u Mlýnce, ve směru od hranic na Plzeň a Prahu byl uzavřen levý jízdní pruh. Auta tudy projížděla, ale velmi pomalu.

Na dálnice D5 zkomplikovalo dopravu silné sněžení. I u částečně průjezdného směru z Rozvadova na Plzeň se tvořily kolony a podle odhadů zde řidiči nabrali zdržení okolo 30 minut. Směr z Plzně k Rozvadovu byl odkláněn na vedlejší silnice.

V místě nehody byly tři kamiony a jedno osobní auto. První kamion podle policie jel od Plzně k hranicím a začal na zasněžené silnici brzdit a sjel do odstavného pruhu a pak do travnatého pásu a bláta vedle dálnice. Další kamion, který jel za ním, začal rovněž brzdit, auto se ale dostalo do smyku a návěs vybočil tak, že prorazil středová svodidla a zasáhl do protisměru.

Další kamion jedoucí za ním už nestačil dobrzdit a narazil do druhého kamionu. Před nehodou nestihla dobrzdit ani řidička osobního auta a rovněž sjela do trávy vedle dálnice.

Na dálnici zablokovanou nehodou zůstala stát kolona aut. Při nehodě policie nezjistila u řidičů alkohol. Na místě zasahovali hasiči, kteří mimo jiné likvidovali uniklé provozní kapaliny.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...