Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Senior jel 20 kilometrů po D5 v protisměru, riskantní jízdu nedokázal vysvětlit

Česko

  15:01
Policisté ve středu před půlnocí hledali na dálnici D5 na Tachovsku auto, které ujelo 20 kilometrů v rychlém pruhu v protisměru. Jakmile ho měli na dohled, začal starší cizinec couvat, vůz otočil a jel už ve správném směru dál. Policisté devětaosmdesátiletého šoféra dojeli a zastavili. Senior byl značně zmatený a odmítl usednout zpátky za volant.

Tísňová linka 158 se rozezvučela ve středu zhruba hodinu před půlnocí. Několik řidičů nezávisle na sobě hlásilo, že viděli přibližně na 112. kilometru dálnice ve směru z Prahy na Rozvadov v rychlém pruhu v protisměru osobní auto.

„Na dálnici okamžitě vyjeli policisté z dálničního oddělení Ostrov u Stříbra a několik minut po jedenácté hodině skutečně na 131. kilometru spatřili zmíněné vozidlo jedoucí v protisměru na Plzeň,“ uvedl policejní mluvčí Ondřej Hodan.

Hlídka auto předstihla, na exitu přejela do směru jeho jízdy a na 136. kilometru se chystala z důvodu bezpečnosti zastavit dopravu.

„Za krátkou dobu k nim začalo zmiňované auto přijíždět. Z nepochopitelných důvodů ale řidič začal couvat, na dálnici se otočil a již ve správném směru jel na Prahu,“ pokračuje mluvčí.

Policisté se rozjeli za šoférem a po chvíli ho zastavili v odstavném pruhu. Devětaosmdesátiletý řidič z Německa pak z auta vystoupil. Byl velice zmatený a svou nebezpečnou jízdu nedokázal vysvětlit. Řekl pouze, že nemá žádnou rodinu a že už znova nechce usednout za volant.

Zavolal si tedy odtahovou službu, která ho odvezla zpátky domů. „Jeho jízda byla vyhodnocena jako přestupek a bude se jí zabývat příslušný úřad,“ uzavřel Hodan s tím, že senior zřejmě špatně vyjel z čerpací stanice. Dechovou zkoušku na alkohol měl negativní. Jízda v protisměru se tentokrát obešla bez zranění.

V letošním roce šlo už o páté oznámení jízdy v protisměru na dálnici v Plzeňském kraji. Tentokrát se podařilo šoféra zastavit a ztotožnit.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!