Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na D1 po nehodě unikla kyselina. Hasiči ji likvidovali v protichemických oblecích

Česko

  10:34aktualizováno  14:07
Praha - Nehoda dvou kamionů ve středu dopoledne uzavřela dálnici D1 na 26. kilometru ve směru na Brno. Nikdo nebyl zraněn, hasiči na místě likvidují únik kyseliny z návěsu, řekla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková. Provoz je již obnoven. Příčinu vyšetřovatelé zjišťují, uvedla mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) foto: ČTK

Nehoda se stala kolem 09:30 v úseku mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi. „Následkem zadního nárazu začaly z návěsu jednoho z vozidel unikat chemikálie, což si vyžádalo zásah hasičů. Okolí nehody proto muselo být zcela uzavřeno, policisté odkláněli dopravu na 21. kilometru na silnici I/3,“ uvedla Stulíková.

Hasiči vymezili ochrannou zónu, zasahovali v dýchací technice a protichemických oblecích. Uniklé látky zasypali sorbentem. O jaké chemikálie šlo, zatím podle mluvčí krajských hasičů Vladimíry Kerekové není známo.

„Událost se naštěstí obešla bez zranění, alkohol u obou řidičů vyloučili policisté orientační dechovou zkouškou,“ dodala policejní mluvčí.

Na místě zasahovali i pracovníci z chemické laboratoře v Kamenici. Hasiči zvažovali, že k nehodě přivolají i zástupce České inspekce životního prostředí, nakonec to ale nebylo nutné.

Autor:

Mohlo by vás zajímat