Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dálnici D1 u Průhonic uzavřela nehoda dvou aut s požárem. Jeden řidič se zranil

Česko

  11:02aktualizováno  16:45
PRŮHONICE (u Prahy) - Dálnici D1 u Průhonic nedaleko Prahy uzavřela v pondělí zhruba na hodinu nehoda dvou nákladních aut, po níž se jedno vzňalo. Událost se obešla bez vážných zranění, záchranáři oba řidiče po vyšetření ponechali na místě. Směr na Prahu byl hodinu zcela neprůjezdný. Dopravní problémy přetrvávaly i po obnovení provozu jedním pruhem. Před místem nehody se vytvořila až patnáctikilometrová kolona, vyplynulo z informací policie, záchranné služby a hasičů.
Sanitka - ilustrační foto

Sanitka - ilustrační foto foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

Podle Babiše je situace na D1 problém ŘSD, nikoli ministra Ťoka

Nehoda se stala před 10:00 na 7. kilometru mezi Průhonicemi a Čestlicemi. „Jeden řidič zřejmě nedobrzdil před kolonou a narazil do druhého,“ řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Podle mluvčí krajské záchranné služby Petry Effenbergerové zdravotní stav řidičů nevyžadoval jejich převoz do nemocnice.

Jedno auto plameny zcela pohltily a druhému hořela část návěsu. „Navíc byl na vozovce vysypaný náklad z návěsu zadního vozidla,“ uvedla mluvčí hasičů Tereza Fliegerová. Veškerý náklad museli hasiči vyložit, aby mohli dohasit i skrytá ohniska. „Použili termokameru, aby se ujistili, že jsou všechny části vozidla a nákladu ochlazené a nehrozí jejich vznícení,“ dodala Fliegerová. Z protržené nádrže jednoho z kamionů podle ní uniklo asi 170 litrů nafty do půdy. Záležitost řeší zástupci samosprávy.

Firmy, jež opravovaly D1 u Humpolce, odstoupily od smlouvy s ŘSD

Kolem 11:00 byl požár uhašen a podařilo se obnovit provoz jedním pruhem. V úseku pokračovaly odklízecí práce, zcela průjezdná byla dálnice až kolem 13:30.

Podle dechové zkoušky ani jeden z řidičů nepil před jízdou alkohol, dodal Truxa.

Autor:

Grafton Recruitment Praha
LOGISTICS COORDINATOR

Grafton Recruitment Praha
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 47 000 - 51 000 Kč