9. března 2017 10:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na D1 ve směru na Prahu bourala čtyři nákladní auta, provoz už je obnoven

Nehoda na dálnici D1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda na dálnici D1. | foto: MAFRA

VŠECHROMY Dálnici D1 u Všechrom nedaleko Prahy ve čtvrtek dopoledne zablokovala nehoda čtyř nákladních aut. Směr na Prahu byl více než dvě hodiny uzavřený. Při nehodě se podle mluvčí hasičů Vladimíry Kerekové zranil jeden člověk, hasiči ho museli z vozu vyprostit. Před 12:30 byl provoz na dálnici obnoven levým jízdním pruhem.

Událost se stala kolem 10:00 na kilometru 14,5 ve směru na Prahu. Před místem nehody se vytvořila zhruba desetikilometrová kolona, která se začíná pomalu rozjíždět.

Podle iDnes.cz nehodu způsobil řidič kamionu, který vyjížděl z odpočívadla. Podle webu nadýchal řidič policistům jedno promile alkoholu. „Nemohu tuto informaci potvrdit, v současné době nemám podrobnější informace o účastnících nehody,“ řekl policejní mluvčí Jakub Vinčálek.

„Při nehodě uniklo poměrně velké množství nafty, která stekla také do kanalizace. O úniku byli informováni pracovníci odboru životního prostředí,“ uvedla Kereková.

Policisté odkláněli dopravu na exitu 15 Všechromy. Zpět na dálnici se řidiči mohli vracet na exitu 12 Modletice. Podle webu policie se komplikace očekávají až do 16:00.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz