26. července 2019 10:19, aktualizováno  11:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnici D1 ve směru na Ostravu ucpala nehoda, na místě byla asi desetikilometrová kolona

Kolona na dálnici D1 (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolona na dálnici D1 (ilustrační foto) | foto: ČTK

Brno U Brna se na D1 v pátek dopoledne kvůli nehodě nákladního a osobního vozu na 195. kilometru vytvořila ve směru na Ostravu asi desetikilometrová kolona. Místo bylo obtížně průjezdné. Policie proto osobní dopravu asi hodinu a půl odkláněla na exitu 182 - Kývalka, uvedlo ve zprávě Národní dopravní informační centrum. Před 11:00 byly následky nehody odstraněny a odklon zrušen.

Havárie si vyžádala jedno lehčí zranění. Stala se kolem 7:30, uzavřeny byly dva jízdní pruhy, jezdilo se odstavným. Kolona se postupně vytvořila mezi 184. a 194. kilometrem. Policie proto kolem 9:30 začala osobní dopravu odklánět už na exitu 182. Se zdržením museli řidiči počítat i v místě odklonu, kde se postupně utvořila asi dvoukilometrová kolona.

Při havárii byl jeden člověk lehce zraněn. „Pacientka byla zaklíněná ve voze, její zranění bylo naštěstí jen lehké. Převezli jsme ji do brněnské Nemocnice Milosrdných bratří,“ řekla mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!