Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dálnici D2 u Brna zastavily dvě dopravní nehody, na místě zasahoval vrtulník

Česko

  15:51aktualizováno  20:05
Brno - Dvě nehody v pondělí krátce po sobě uzavřely dálnici D2 u Brna. Nejprve to byla zhruba ve 14:30 na třetím kilometru nehoda dodávky a nákladního vozu, kolem 16:30 pak zastavila D2 na 13. kilometru ve směru na Brno nehoda celkem čtyř vozů. Jeden jízdní pruh policie zprůjezdnila kolem 19:30. Při obou haváriích byli zraněni lidé a zasahoval vrtulník. Řekl to mluvčí policie Petr Vala.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: HZS Praha

Hromadná nehoda čtyř aut uzavřela dálnici D10 ve směru na Prahu, pro aktéry dopadla ještě dobře

Druhá nehoda se stala kolem 16:30 před sjezdem na Blučinu. Řidiči z dálnice sjížděli na exitu 25 Hustopeče, zpět na D2 mohli najet právě u Blučiny, či pokračovat dál do Brna mimo dálnici. Prvotní informaci, že se v místě střetly dva nákladní vozy, policie později upřesnila, že šlo celkem o tři nákladní vozy a jeden osobní. 

Zaklíněného řidiče z jednoho nákladního vozu vystříhávali hasiči skoro hodinu, utrpěl těžká zranění. „Muže jsme ošetřili a na řízené ventilaci jsme jej letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno-Bohunice,“ řekla ČTK mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Dálnice byla po nehodě uzavřená i v opačném směru na Bratislavu kvůli přistání vrtulníku.

D2 byla ve směru do centra odpoledne zhruba hodinu a půl zavřená také na třetím kilometru kvůli nehodě dodávky a nákladního vozu. I při této havárii, která se stala kolem 14:30, se těžce zranil člověk, do nemocnice ho rovněž přepravil vrtulník. Sjíždělo se na 11. kilometru u Blučiny, v místě se tvořily kolony. „Dodávka z dosud neznámé příčiny zezadu narazila do nákladního vozu. Řidiče museli vystříhávat hasiči,“ uvedl mluvčí. Záchranná služba se na místě postarala o mladého muže. „Byl zaklíněný. Jeho poranění jsou těžká, ošetřili jsme ho, zaléčili a zafixovali. Letecky jsme ho transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno-Bohunice,“ řekla Bothová. Dálnici po této havárii policie plně zprůjezdnila krátce po 16:00.

Autor:

Mohlo by vás zajímat