Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Na D5 havarovaly dva nákladní vozy, komplikoval se provoz do Německa i v Plzni

Dálnici D5 na 83. kilometru u Plzně ve směru do Německa uzavřela ve středu ráno nehoda dvou nákladních aut. foto: HZS Plzeňského kraje

Dálnici D5 na 83. kilometru u Plzně ve směru do Německa uzavřela ve středu ráno nehoda dvou nákladních aut ve zúžení. Kolize si nevyžádala žádného zraněného. Krátce po deváté hodině byl provoz místem obnoven.
  6:49aktualizováno  10:23

„Třiašedesátiletý řidič jel s nákladním vozidlem Iveco po dálnici D5 ve směru na Rozvadov. Na 83. kilometru dálnice zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost a v místě dočasného zúžení narazil do vozidla značky Renault, které jelo před ním,“ popsala kolizi policejní mluvčí Eva Červenková.

On ani 49letý řidič z renaultu se během srážky nezranili. Dechové zkoušky u řidičů byly negativní a policisté vyřešili nehodu příkazem na místě.

Dálnice se po nehodě uzavřela kolem šesté hodiny ráno a policisté stanovili objízdné trasy. „Osobní auta mohou z dálnice sjíždět na exitu na Klatovy,“ řekla Červenková. Mezi 80. a 89. kilometrem mohli místo nehody objíždět buď přes Plzeň, nebo přes Dobřany.

Hasiči měli problém se kvůli koloně dostat na místo zásahu. „Likvidovali jsme únik provozních kapalin z jednoho z havarovaných nákladních vozidel,“ uvedl k nehodě mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Krátce po deváté hodině byla dálnice opět zprovozněna. Nehoda způsobila ale velké dopravní problémy v Plzni. Kolony se vytvořily na západním okruhu města, u kruhového objezdu u Makra či u Olympie.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...