4. května 2018 17:22, aktualizováno  21:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnici D5 uzavřela srážka autobusu s dvěma vozy. V autobuse byl zaklíněn spolujezdec

V autobusu zůstal zaklíněný jeden člověk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V autobusu zůstal zaklíněný jeden člověk. | foto: Twitter Hasiči Praha

RUDNÁ Na druhém kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu se v pátek pozdě odpoledne srazily autobus, nákladní vůz a dodávka. Při nehodě se lehce zranili čtyři lidé z autobusu, řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Těžce zraněn je řidič kamionu, hasiči ho museli z vozu vyprostit. Dálnice byla v místě nehody obousměrně uzavřena.

„Záchranáři převzali po vyproštění těžce zraněného řidiče kamionu, provádí zástavu krvácení, uvedou jej do umělého spánku, zajistí dýchací cesty a transportují vrtulníkem do nemocnice,“ řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Krátce po nehodě byla dálnice uzavřena jen ve směru na Prahu, v opačném směru byl uzavřený levý jízdní pruh, protože havarovaná vozidla poškodila středová svodidla. Kvůli zásahu záchranářů byl ale později uzavřen i směr na Plzeň.

V autobuse cestovalo podle Svobody 32 lidí. Hasiči na místo povolali také evakuační autobus, který poskytne potřebné zázemí nezraněným cestujícím.

Ve směru na Prahu odkláněli policisté auta z dálnice na 10. kilometru u obce Loděnice, zpět se mohli řidiči vracet na prvním kilometru u Třebonic.

Uzavření dálnice D5 kvůli vážné dopravné nehodě způsobilo v pátek odpoledne kolaps autobusové dopravy na pražském Zličíně. Příměstské spoje nabíraly až dvouhodinové zpoždění, a ještě kolem 21:00 měly některé z nich zpoždění desítky minut. Podle jízdních řádů by mohly začít jezdit do pátečních 22:00, řekl Filip Drápal ze společnosti Ropid, která organizuje hromadnou dopravu v hlavním městě a Středočeském kraji.

Uzavření dálnice se dotklo i linkových autobusů, které odjížděly ze Zličína, nebo na něm měly naopak konečnou. Cesta z práce se tak cestujícím v páteční dopravní špičce prodloužila i o dvě hodiny.

Na pátém kilometru dálnice D5 také ve směru na Prahu se v pátek odpoledne srazila dodávka s nákladním autem. Řidič dodávky utrpěl otevřenou zlomeninu nohy. Zasahující lékař měl podezření i na otřes mozku. Po ošetření záchranáři pacienta převezli do motolské nemocnice.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz