Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další Češi na polské burze

Česko

Výrobce aplikací pro mobily iCom Vision Holding úspěšně vstoupil na trh NewConnect

PRAHA Zájem českých firem o polskou burzu NewConnect stále stoupá. Ve středu na ni vstoupila už třetí česká společnost, a to výrobce aplikací pro mobilní telefony firma iCom Vision Holding.

Ta v neveřejné nabídce, která probíhala v prosinci loňského roku, nabídla celkem jeden milion nově vydaných akcií, což představuje 49 procent jejího kapitálu. Poptávka po akciích v rámci procesu neveřejné nabídky překročila nabízenou hodnotu akcií téměř o čtvrtinu. „Celková kapitalizace společnosti stanovená na základě nabídkové ceny tak je 35,14 milionu korun,“ uvádí firma.

iCom Vision Holding má v úmyslu použít výnos z prodeje akcií částečně na akvizice menších firem s produktovým potenciálem, částečně na vybudování povědomí o značce iCom Vision na českém trhu a v neposlední řadě na dobudování týmu odborníků v oblasti online komunikace. Cílem společnosti je také posílit firemní IT infrastrukturu. „Pro nás je to velká příležitost nejen proto, jak utužit vztahy se zákazníky, ale vstup na polskou burzu nám také dává jednoznačnou konkurenční výhodu oproti jiným hráčům na trhu,“ říká generální ředitel společnosti Ondřej Švihálek a dodává, že iCom Vision Holding chce v současné době překročit hranice Česka a orientovat se i na zahraniční trh. „Pro nás je tak klíčová oblast celé Evropy,“ dodává Švihálek. Právě na trhu s mobilními aplikacemi podle něj vidí svou budoucnost velké množství zahraničních, ale i českých firem. „Sektor mobilních aplikací je velice dynamický a stejnou dynamiku očekáváme i od jejich akcií,“ potvrzuje Švihálkova slova Jan Procházka, ředitel polských operací společnosti Cyrrus. Již první den podle něj ukázal, že i polská burzovní veřejnost věří tomuto sektoru.

iCom Vision Holding je po Photon Energy a BGS Energy třetí českou firmou, která vstoupila na polskou burzu. Ta podle odborníků nabízí příležitost k dosažení nadprůměrných výnosů a emitentům akcií možnost, jak velmi efektivně financovat své růstové strategie.

Společnost iCom Vision Holding se zabývá především vývojem a provozem aplikací pro mobilní telefony a online média. Byla založena v roce 2002, o čtyři roky později získala investora - společnost Anect, která podniká v oblasti informačních technologií.

Jejími klienty jsou například Vodafone nebo Centrum Holdings. Od roku 2003 získala několik ocenění za nejlepší aplikace pro mobilní telefony. Mezi ty nejúspěšnější patří například mobilní rezervační systém pro Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.

***

Na polské burze NewConnect od včerejška obchodují akcie tří českých firem

V neveřejné nabídce nabídl iCom Vision celkem jeden milion nově vydaných akcií, což představuje 49 procent kapitálu společnosti. Poptávka po akciích v rámci procesu neveřejné nabídky překročila hodnotu nabízených akcií téměř o jednu čtvrtinu. Akcie se prodává za zhruba 22 korun. Celková kapitalizace společnosti stanovená na základě nabídkové ceny tak je 35,14 milionu korun.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...