Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Další kolaps hokejové reprezentace

TRENČíN Čeští hokejisté prohráli i druhý přípravný zápas před mistrovstvím světa na Slovensku, když v Trenčíně podlehli domácí reprezentaci 1:5.

Slováci o své výhře rozhodli stejně jako v pátek ve Skalici už v první třetině, ve které tentokrát vstřelili dokonce čtyři branky. Zásluhu na tom měl i gólman Miroslav Kopřiva, kterému se nedařilo. V rozmezí 93 vteřin jej soupeř překonal třikrát a na jeho místo přišel Martin Prusek. Kopřiva se však nakonec ve třetí třetině do zápasu vrátil, neboť jeho kolega se zranil. „Domácí měli tři brejky, tři střely a pak mě trenéři vystřídali,“ řekl hořce Kopřiva.

Trenér českého týmu Ondřej Weissmann byl po zápase nucen přiznat, že vývoj byl stejný jako o den dříve.

„V podstatě to probíhalo podle stejného scénáře. V první třetině jsme rychle inkasovali tři branky a v podstatě bylo rozhodnuto,“ uvedl Weissmann.

Zároveň ocenil výkon slovenských hráčů. „Hráli oproti našim důrazně, vyhrávali souboje. Zdálo se mi, že měli i lepší pohyb,“ řekl spolupracovník Vladimíra Růžičky. „Jsme zklamaní. I když tady nejsme v kompletním složení, tak bychom měli hrát vyrovnané zápasy,“ uznal.

SLOVENSKO–ČESKO 5:1. Branky a nahrávky: 6. Ružička (Baranka, Obšut), 7. Nagy (Hossa), 8. Bartečko (Surový, Bulík), 20. Hossa (Rast. Pavlikovský, Stehlík), 40. Ružička (Štefanka) - 33. Vampola (Blaťák, Netík). Sestava Česka: Kopřiva (Prusek) - Platil, Čáslava, Nosek, Blaťák, Krstev, M. Barinka, Sičák, Gulaši - Horna, Čermák, V. Nedorost - Jánský, Mikeska, Kvapil - Netík, Vampola, Lukeš - D. Květoň, Kašpařík, Köhler.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...